ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННИЙ ВЛАДИКА АНТОНІЙ ВЗЯВ УЧАСТЬ У НАУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

10359170_1031661900190916_3933103672628160415_n19 червня 2015 року Високопреосвященний Владика Антоній, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський, на запрошення настоятеля Свято-Миколаївської парафії смт. Меджибіж протоієрея Петра Леськіва та директора державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Олега Григоровича Погорільця, взяв участь у наукової конференції присвяченої знаменитій фортеці яка є перлиною Меджибожа, найвизначнішою його пам’яткою оборонної побудови.

Історія споруди сягає глибини віків, вона посідала чільне місце між середньовічних фортець світу.

Історію її за часів України-Русі вивчено мало. Але наявні архітектурні та археологічні пам’ятки підтверджують свідчення літопису. Рештки земляних валів, цих невід’ємних атрибутів стародавніх поселень, археологічний матеріал ХІІ-ХІІІ сторіч, виявлений дослідниками на території фортеці поряд із розкопаними мурованими укріпленнями, поховання XIII сторіччя за тереном цих укріплень, які припадають на часи татарського нападу, переконливо промовляють за існування поселення в цей період.

Фортеця була цитаделлю, обведеною земляними валами. її добре збережене ядро часів України-Русі, що його дослідники виявили на глибині 11 метрів, займало площу на схилі високого пагорба, увінчаного церквою. Мис фортеці, повернутий у бік, де зливалися дві річки, займала вежа з брамою, від якої фортечні мури розходилися промінням на північ і захід. Західне прясло давнього укріплення нині міститься під землею. Воно поділяє теперішнє подвір’я фортеці навпіл. За давніх часів перед ним було викопано глибокий рів. На кутах фортечних мурів стояли круглі в плані вежі, одна з них (південна) збереглася дотепер у перебудованому вигляді. Північна вежа ще чекає свої дослідників, зокрема архітектурно-археологічних досліджень.

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України, Високопреосвященний Владика Антоній нагородив орденом Святого Володимира Великого ІІІ – ступеню знаного дослідника Поділля, історика, заступника директора ДІКЗ «Межибіж» з наукової роботи Анатолія Трембіцького, який нещодавно відзначив свій 60-й день народження.

Також, користуючись нагодою, Його Високопреосвященство на місці ознайомився з ходом реставраційних робіт в старовинному храмі, а саме благословив креслення та виготовлення іконостасу в стилі українського бароко якій виготовляється для цієї церкви.

Прес-служба Хмельницької єпархії УПЦ КП.