ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННИЙ ВЛАДИКА АНТОНІЙ ОЧОЛИВ ХРАМОВЕ СВЯТО ПАРАФІЇ «ВСІХ СВЯТИХ ЗЕМЛІ УКРАЇНСЬКОЇ»

DSC_0026_(Large)В другу неділю після П’ятидесятниці наша Свята Українська Православна Церква Київського Патріархату традиційно вшановує всіх святих рідної Української землі.

Цей день є дуже радісним для нашої Хмельницької єпархії, адже одночасно є престольним святом одного з найбільш красивих храмів м. Хмельницького, що знаходиться на вулиці Тернопільській. Настоятелем цього храму є митрофорний протоієрей Володимир Марущак, який також несе послух секретаря єпархії та багато робить для розбудови Київського Патріархату на Подільській землі.

Також о. Володимир  є невтомним будівничим. Разом з численною громадою і жертводавцями ось вже кілька років будує новий величний храм, заснований якраз на честь наших небесних покровителів, що походять з теренів Русі-України.

З нагоди престольного свята та на запрошення громади, Високопреосвященний Антоній, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський, 1/14 червня здійснив архіпастирський візит до парафії «Всіх святих землі Української» та очолив святкове богослужіння. Його Високопреосвященству співслужило численне духовенство благочиння міста Хмельницького на чолі з благочинним міста – митр. прот. Ярославом Рібим. Чудово та натхненно співав архієрейський хор.

Також на величне свято зійшлися сотні православних вірних Поділля, щоб спільно з архіпастирем піднести молитви за свою громаду та всю Україну. На святі були присутні: голова Хмельницької обласної ради Іван Гончар, секретар міської ради – в. о. Хмельницького міського голови Костянтин Чернилевський, гості з Луганщини – перший заступник Старобільської райдержадміністрації Олександр Калінін… Особливо радувала велика кількість дітей, які щиро вітали нашого Високопреосвященного Владику.

Після прочитання Євангелія владика Антоній звернувся до вірних з повчальною проповіддю, в якій зокрема відзначив важливість шанування нами саме українських святих: «Сьогодні, дорогі брати і сестри, ми святкуємо пам’ять Всіх українських святих. Можна сказати, що сьогодні день нашого національного свята, свято Святої України-Русі, день всіх святих, що на землі України просіяли. Наш народ понад тисячоліття тому всім серцем прийняв святу православну віру, цю дорогоцінну перлину, дорожче якої не може бути нічого, знайдену святим рівноапостольним Великим князем. Володимиром і святою рівноапостольною Великою княгинею Ольгою. … Наше Українське, Київське Православ’я має багато святих – князів-страстотерпців Бориса і Гліба, Іова Почаївського (Залізо) і всіх інших наших святих, котрі віддали життя і багато потрудилися заради просвітлення рідної землі світлом Христової віри. Вони робили це все заради нашого спасіння і роблять аж до нинішніх днів. … Шанування наших українських святих – це не проповідь єресі етнофілетизму, але це – спроба укріплення нашої віри через осмислення подвигу близьких тобі за духом людей. Нині українських святих дуже часто деякі народи намагаються собі «привласнити» або «прописати» в себе. Та український народ є дуже щедрий, і це не зменшить сонм наших святих, але духовно збагатить також і чужинців….»

Після завершення Божественної літургії було звершено водосвятний молебень, та з благословення Святійшого Патріарха Філарета, (за поданням громади і настоятеля) Високопреосвященний Владика Антоній нагородив найкращих волонтерів м. Хмельницького медаллю «За жертовність та любов до України». В числі нагороджених голова Хмельницької обласної ради Іван Гончар, секретар міської ради – в. о. Хмельницького міського голови Костянтин Чернилевський.

Також митрополит Антоній виголосив подяку та многоліття усім меценатам та прихожанам храму, котрі докладають своїх зусиль задля завершення будівництва величного храму на славу Божу.

Святкове богослужіння закінчилися уставним Многоліттям та молитвою за Україну.

Прес-служба Хмельницької єпархії УПЦ КП.