ВІЙСЬКОВІ СВЯЩЕНИКИ З ХМЕЛЬНИЧЧИНИ БЕРУТЬ УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ З’ЇЗДІ КАПЕЛАНІВ

Впродовж 5 – 9 березня 2018 р. в м. Дніпро проходить Всеукраїнський з’їзд військових священиків (капеланів) УПЦ Київського Патріархату.

Вранці, 6 березня 2018 р., розпочав свою роботу Всеукраїнський з’їзд військових священиків (капеланів) Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Участь у роботі Всеукраїнського з’їзду капеланів взяв Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, голова Синодального управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан, керуючий Дніпропетровською єпархією єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон, єпископ Луганський і Старобільський Афанасій, Перший заступник Голови СУВД прот. Тарас Мельник, член Вищої Церковної Ради, голова Економічного управління Київського Патріархату прот. Петро Ландвитович, а також понад 200 військових священиків (капеланів) з усієї України, які забезпечують душпастирську опіку військовослужбовців Збройних Сил України, Національної Гвардії України та Державної прикордонної служби України.

У рамках проведення з’їзду були підсумовані результати діяльності військових священиків в силових структурах за період 2014-2018 рр. та сформовано концепцію подальшого розвитку військового духовенства в Збройних силах та інших військових формуваннях України.

Для участі в роботі з’їзду, з благословення високопреосвященного митрополита Антонія, прибули військові священики: прот. Дмитро Махота, прот. Олександр Цісар, прот. Степан Капустинський, ієрей Артем Капиця, ієрей Микола Левенець від Хмельницької єпархїї, які несуть капеланське служіння в різних підрозділах військових і інших силових структур Хмельниччини.

Відповідно до указу Патріарха Київського і всієї Руси-України – Святішого Філарета, керівникові відділу військового духовенства – протоієрею Димитрію Махоті під час з’їзду вручено почесну нагороду – медаль Святого Юрія Переможця, якої капелан удостоєний «за заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної Церкви».