ВІДБУЛИСЯ ПЕРШІ ЗБОРИ ДУХОВЕНСТВА ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ЄПАРХІЇ ПЦУ

29 січня 2019 року під головуванням високопреосвященного Антонія (Махоти) – Митрополита Хмельницького і Кам’янець-Подільського в приміщенні актової зали Хмельницького університету управління та права відбулися перші збори духовенства Хмельницької єпархії Православної Церкви України.

Членами президії були архієреї єпархії – преосвященні єпископи Марк (Гринчевський) та Адріан (Кулик), а також секретар єпархії – митрофорний протоієрей Володимир Марущак. Запрошеними гостями зібрання були члени парафіяльних рад громад, дружини священиків, представники преси. Прибули на збори і посадові особи Управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації.

Збори розпочались молитвою «Царю Небесний», після чого хор кліриків Ізяславського, Білогірського та Шепетівського благочинь виконав кілька вокальних творів – колядок.

Митрополит Антоній означив тематику засідання, відповідно до якої і керував зборами. У вступному слові ознайомив присутніх з ходом процесу становлення Православної Церкви України, зокрема на Хмельниччині. Представив поіменно кліриків колишньої УПЦ (МП), що разом з громадами долучилися до розбудови єдиної помісної Церкви та вручив їм відповідні посвідчення, котрими вони утверджуються в своїх правах і на своїх посадах. Користуючись нагодою, владика нагородив наперсним хрестом настоятеля Свято-Миколаївської парафії села Доброгорща священика Олександра Буланова, який став першопрохідцем нелегкого процесу церковного єднання на Хмельниччині.

Головним меседжем зборів, що звучав з вуст головуючого та інших архієреїв стала настанова дотримання, найперше, принципу християнської любові щодо братів і сестер, які вже ввійшли в лоно Помісної Церкви, а також тих, що з певних причин ще не долучились до неї.

Важливою темою зібрання було і питання необхідності приведення єпархіального та парафіяльного діловодства до рівня, що відповідав би юридичним нормам і вимогам нового законодавства. Збори закінчились подячною молитвою та спільним фотографуванням.