В СТАРОВИННОМУ СТАРОКОСТЯНТИНОВІ ВІДСВЯТКУВАЛИ ТРІЙЦЮ

4 червня (22 травня за стар. ст.), в Неділю 8-у після Пасхи, Свята Православна Церква святкує день Пресвятої Тройці та П’ятидесятницю.

В цей день Преосвященійший Антоній, Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський, керуючий Хмельницькою єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату, на запрошення благочинного протоієрея Степана Капустинського, з архієрейським візитом прибув у місто Старокостянтинів на урочистості з нагоди Троїчних свят.

На території замку-резиденції князів Острозьких, що на березі річки Случ, владику зустріла численна місцева громада парафіян.

Програма святкування розпочалась, як належить, Божественною Літургією, що була звершена в домовій церкві Костянтина (Василя) Острозького, збудованій в XVI сторіччі на честь Пресвятої Тройці.

За Літургією з владикою молилися настоятель храму – протоієрей Степан Капустинський, а також ієрей Мирослав Кузенко та протодиякон Євген Василишин, які супроводжували митрополита.

Звертаючись до присутніх у своїй проповіді, правлячий архієрей коротко розповів про історію походження і суть свята, подякував громаді і настоятелю за запрошення, поздоровив всіх присутніх зі святом, побажав міцного здоров’я та визначних духовних досягнень.

Після Літургії на території пам’ятки архітектури відбувся святковий концерт за участю народного аматорського хору «Доброслав». Тут також тривав фестиваль гончарського мистецтва, на який прибули учасники з багатьох місць України. Владика Антоній благословив ці починня. Адже, як наголосив він, «можливо, саме завдяки збереженій ґенетичній пам’яті народу, зосередженій в мистецтві і фольклорі, наш народ зберіг віру в Бога».