В СЕЛИЩІ БАЗАЛІЯ ПОСТАНЕ УКРАЇНСЬКИЙ ХРАМ

В суботу, 29 квітня 2017 року Високопреосвященний Антоній, Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський, керуючий Хмельницькою єпархією, на запрошення православної громади на чолі з настоятелем – ієреєм Романом Грінкою, а також місцевої влади та підприємців, з архіпастирським візитом відвідав смт Базалія Теофіпольського району. Мета приїзду архієрея – звершення чину освячення місця під будівництво нового храму та закладення першого каменя.

Селище Базалія, яке свого часу навіть володіло Маґдебурзьким правом, тривалий період своєї історії було значним промисловим, культурним і духовним центром життя в регіоні. Однак останні кілька десятиліть з різних причин тривав певний занепад. Нині ж з’явилася тенденція до поновлення і більшої активізації не лише сільського господарства, а й промисловості. Так, значна частка населення працює на аграрних підприємствах «Астарта» і «Vitagro»; люди вдячні їх керівництву за розвиток інфраструктури району і області. З’явилась надія, що молодь менше покидатиме рідне селище, бо тепер тут запрацювало нове потужне підприємство «Аслан-Текстиль».

Та ще більше оптимізму вселяє те, що після десятиліть існування в Базалії москвоцентричної церкви, нині тут відновлюється духовне життя, змінюється ставлення людей до Бога, з’являється нове розуміння і нове бачення взаємовідносин Церкви і Держави; завдяки Майдану і, у зв’язку з війною, люди починають дивитись на патріотизм через призму духовності, і навпаки. Прості люди рішучі в тому, щоб скинути духовне ярмо і відкрити очі для правди. Саме тому не так давно громада твердо вирішила збудувати собі новий храм. Український храм, не лише за назвою, але й за духом.

До фінансування витрат на проектування і будівництво долучилися керівники згаданих підприємств, зокрема пан Таріел Мурадов в хрещенні Анатолій, який відомий своєю волонтерською діяльністю та патріотизмом щодо України, а також всі мешканці селища і просто таємні жертводавці.

Тож нині владику Антонія з хлібом і сіллю зустріли мешканці Базалії разом зі своїм Головою – паном Євгеном Білоусом та Головою Теофіпольської районної ради паном Андрієм Петринюком, який є сином Героя України Василя Петринюка.

Всі присутні, від малого до старого, виявили бажання власноруч докластися до урочистого закладення храму. Чин освячення очолив митрополит Антоній. Разом із владикою свої молитви до Господа, крім вже згаданого настоятеля майбутнього храму, підносили: благочинний Теофіпольського благочиння – митрофорний протоієрей Василь Крисак, благочинний Білогірського благочиння – митрофорний протоієрей Степан Маковський, благочинний Деражнянського благочиння – митрофорний протоієрей Петро Байда, настоятель Свято-Троїцького храму з смт. Ямпіль – митрофорний протоієрей Віктор Притула, настоятель Свято-Івано-Богословського храму села Попівці прот. Олександр Лавренюк, а також військовий капелан Хмельницької Академії прикордонної служби – священик Димитрій Махота, який супроводжував владику в поїздці.

Після освячення місця та закладення каменя Його Високопреосвященство до свята Пасхи Христової нагородив настоятеля громади Ієрея Романа Грінку наперсним хрестом.

Нині прозвучало багато теплих слів в адресу доброчинців і всіх членів громади, котрі, в свою чергу, подякували владиці Антонію, духовенству, але найперше – Господу Богу за добрий почин. Сам владика Антоній у своїх словах проповіді привітав громаду з такою визначною подією, закликав бути твердими у вірі в Бога і любові до Батьківщини, закликав Боже благословення на всіх присутніх.

«Подай Господи, многії літа всім вірним і храмові Твоєму святому!..».