В СЕЛІ ПЛУЖНЕ НА ІЗЯСЛАВЩИНІ ЗАКЛАДЕНО НОВИЙ ХРАМ

5 червня (23 травня за стар. ст.), в День Святого Духа, митрополит Антоній (Махота), правлячий архієрей Хмельницької єпархії УПЦ КП, з архієрейським візитом побував у селі Плужне, Ізяславського благочиння.

Місцева громада української церкви запросила владику тому, що нині в неї не тільки престольний празник, але було велике бажання, щоб сам архієрей освятив місце, де буде збудовано новий храм. Досі для вдоволення своїх духовних потреб громада збиралась у пристосованому під церкву приміщенні, де настоятелем є протоієрей Юрій Приймак.

Отримати земельну ділянку під новий храм було складно, адже місцева влада, зокрема сільський голова, не приховує свого негативного упередженого ставлення до УПЦ КП та прихильна до московської церковної юрисдикції. Однак, завдяки добрим людям – жертводавцям і меценатам, серед яких є директор Плужнянської санаторної школи пан Валентин Климчук, справа будівництва нового храму зрушилась з місця. Багато для цього зробив також районний благочинний – протоієрей Володимир Ковальчук.

Тож нині владика Антоній, у співслужінні місцевого і прибулого з інших місць духовенства, звершив Божественну Літургію, яка почалася о 10-й годині ранку. Після Служби Божої всі присутні хресною ходою вирушили до місця будівництва нового храму. Там було звершено чин заснування церкви і поставлення хреста та освячення наріжного каменя.

В закладенні храму взяли участь і найменші мешканці села, які в майбутньому, на цьому місці, в рідній церкві, славитимуть Бога рідною мовою.