В КАФЕДРАЛЬНОМУ СОБОРІ МІСТА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ВІДСВЯТКУВАЛИ ХРАМОВЕ СВЯТО

13 грудня (30 листопада за старим стилем) 2018 року Православна Церква молитовно вшановує святого апостола Андрія Первозванного, який за переданням, засновником Української Церкви. Кафедральний собор УПЦ Київського Патріархату міста Хмельницького освячений саме на честь цього святого. Тому сьогодні духовенство і парафіяни храму, а також гості з інших парафій урочисто відсвяткували престольне свято.

На запрошення настоятеля собору – митрофорного протоієрея Івана Марущака, розділити духовну радість під час Божественної Літургії прибули представники духовенства Хмельницького міського благочиння, а також благочинний Кам’янець-Подільського району – митрофорний протоієрей Олександр Цісар. Розпочалася Служба Божа о 9-й годині. З благословення високопреосвященного митрополита Антонія, керуючого Хмельницькою єпархією, очолив службу секретар єпархії – митрофорний протоієрей Володимир Марущак, який після читання Євангелія виголосив проповідь, де йшлося зокрема про життя і подвиги святого Андрія Первозванного.

Після Літургії був звершений чин водосвятного молебня. Під спів тропаря «Спаси Господи людей Твоїх…» настоятель окропив людей свяченою водою.

Наприкінці урочистостей від імені духовенства і всіх гостей свята настоятеля і громаду поздоровив архімандрит Даниїл (Тарнавський); до привітань долучився благочинний з Кам’янця-Подільського – протоієрей Олександр Цісар, бажаючи всім присутнім довгих і щасливих років життя та успіхів на духовному шляху.

Зі словами подяки у відповідь звернувся настоятель – протоієрей Іван Марущак та передав усім вітання від владики Антонія, який в ці дні перебуває в Києві, де вирішується майбутнє Єдиної Помісної Української Православної Автокефальної Церкви.