В ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ ВШАНУВАЛИ ВСІХ СВЯТИХ ЗЕМЛІ УКРАЇНСЬКОЇ

10 червня (28 травня за стар. ст.) 2018 року, в Неділю другу після П’ятидесятниці, вся повнота Українського Православ’я вшановує пам’ять Всіх святих, що в землі Українській прославлені, зокрема новомучеників, котрі постраждали в часи гонінь протягом ХХ сторіччя.

Цього дня Високопреосвященний Антоній, Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський, керуючий Хмельницькою єпархією УПЦ Київського Патріархату, на запрошення настоятеля – митрофорного протоієрея Володимира Марущака, який є секретарем єпархії, з архієрейським візитом прибув до храму Всіх святих землі Української, що по вул. Тернопільській, 24, міста Хмельницького.

Після водосвятного молебня відбулася зустріч архієрея, якого в день храмового свята урочисто вітали квітами святковим короваєм. Настоятель храму запросив владику очолити Божественну Літургію. Митрополиту Антонію співслужили два архієреї – преосвященний Марк (Гринчевський) та преосвященний Адріан (Кулик), а також численне духовенство хмельницького міського та районного благочинь.

Після читання Євангелія митрополит Антоній виголосив проповідь, в якій згадав про подвиги і страждання за віру новомучеників – наших земляків; висловив своє розуміння того, яким має бути правило духовного благочестя в умовах сьогодення; навів приклади моральних уроків та дав свої архіпастирські настанови вірянам.

Після відпусту Літургії Високопреосвященніший Антоній поздоровив членів громади з храмовим святом, а отця Володимира – також із 20-річчям священичої хіротонії та вручив настоятелю відповідну благословенну архієрейську грамоту. Владики Марк та Адріан, духовенство і гості парафії долучилися до привітань.

Отець-настоятель від себе та своєї пастви висловив подяку гостям за теплі слова поздоровлень і за особливу духовну атмосферу, яку створили всі присутні у день першого престольного свята після освячення храму.

Під радісні та піднесені піснеспіви чудового парафіяльного хору урочистості закінчились хресною ходою довкола храму.