В ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ ВІДСВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЮРІЯ ПЕРЕМОЖЦЯ

В понеділок, 6 травня (23 квітня за стар. ст.) 2019 року, коли Православна Церква молитовно вшановує святого великомученика Юрія Переможця, в одному міських храмів (вул. Курчатова, 98/2), збудованого на честь цього святого, відбулася архієрейська Служба Божа.

Літургію очолив Високопреосвященніший владика Антоній – Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський, керуючий архієрей Хмельницької єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України). Вокальний супровід Богослужіння здійснював квартет «Avanta».

На запрошення настоятеля храму протоієрея Ярослава Крупського, розділити духовну радість свята прибули клірики міста Хмельницького і Хмельницького району: секретар єпархії, настоятель храму Всіх Святих Землі Української – митрофорний протоієрей Володимир Марущак, благочинний міста Хмельницького настоятель храму Іова Почаївського – митрофорний протоієрей Ярослав Рібий, настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці – митрофорний протоієрей Анатолій Бих, настоятель храму Введення Пресвятої Богородиці – митрофорний протоієрей Степан Миронюк, настоятель храму Цілителя Пантелеймона – митрофорний протоієрей Леонід Дьяченко, настоятель собору Архістратига Михаїла – митрофорний протоієрей Михаїл Наконечний, настоятель храму святих Петра і Павла села Грузевиця – митрофорний протоієрей Богдан Петрів, настоятель храму Миколая Чудотворця села Осташки – протоієрей Іван Кашараба, настоятель каплиці Бориса і Гліба при Головному управлінні МВС – священик Павло Бих, керівник прес-служби Хмельницької єпархії – протоієрей Миколай Катрич.

Під час проповіді наприкінці Літургії Його Високопреосвященство поздоровив настоятеля, громаду та всіх присутніх з храмовим святом; висловив тверду віру в швидкій перемозі українського народу над зовнішнім і внутрішнім ворогом – прикладом якої для всіх нас є життя і подвиги Великомученика Юрія Переможця.

В цей святковий день настоятель храму протоієрей Ярослав Крупський удостоївся чергової нагороди від церковної влади – права носіння митри за богослужінням.

Після урочистостей в Хмельницькому духовенство і парафіяльний актив вирушили у військову частину А3013, на території якої є також каплиця Великомученика Юрія Переможця. Там в присутності всього особового складу був звершений подячний молебень, а також була звершена заупокійна служба, під час якої присутні помолилися за спокій душі воїна Ярослава – військовослужбовця цієї військової частини. Командир частини полковник Сандул Микола Миколайович привітав усіх зі святом та подякував гостям за відвідини.