В ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ ВІДСВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ ЮРІЯ ПЕРЕМОЖЦЯ

6 травня (23 квітня за стар. ст.), в третю седмицю після Пасхи Христової, Православна Церква вшановує святого славного великомученика і чудотворця Юрія Переможця.

В місті Хмельницькому, в мікрорайоні Дальні Гречани, існує храм на честь згаданого святого.

На запрошення настоятеля і громади парафії Юрія Переможця з архіпастирським візитом на престольний празник прибув Високопреосвященніший Владика Антоній, Мирополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський та очолив Службу Божу, де до таїнства Святої Євхаристії і спільної молитви долучились духовенство та миряни міського і районного благочинь.

На Малому вході Його Високопреосвященство до дня Святої Пасхи нагородив настоятеля храму протоієрея Ярослава Крупського черговою нагородою – наперсним хрестом з оздобами.

Після запричасного стиха благочинний Хмельницького району протоієрей Андрій Мельничук розповів присутнім історію зі Святого Передання про Святого великомученика Юрія. А після відпусту Літургії владика Антоній звернувся до вірних зі словами проповіді, в якій, зокрема, закликав усіх «…твердо триматися правдивої віри та бути мужніми; не боятися ніякого ворога, але в своїх вчинках керуватися страхом Божим».

Оскільки святий Юрій є молитовним покровителем воїнства, то сьогодні лунали також особливі посилені молитовні прохання за тих, хто нині перебуває на війні і відстоює правду та бореться за спокій в нашій багатостраждальній Україні.

Святкове богослужіння завершилось хресною ходою довкола храму.