В ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ НА ТЕРИТОРІЇ ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ ОСВЯЧЕНО ХРАМ

9 листопада (27 жовтня за старим стилем) 2018 року, в день пам’яті святого мученика Нестора Солунського, на території 19-ї окремої ракетної бригади ЗСУ А4239, що в мікрорайоні Ракове, міста Хмельницького, відбулися урочистості з нагоди 21-ї річниці з часу заснування військової частини, а також було звершено чин освячення храму.

На запрошення командування частини та настоятеля громади, участь в заходах взяв високопреосвященний митрополит Антоній (Махота), керуючий Хмельницькою єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Свято розпочалося урочистими зборами на плацу військової частини. Почесними гостями тут були голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, секретар Хмельницької міської ради Михайло Кривак та Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній.

Військовослужбовці пройшлися урочистим маршем, демонструючи твердим кроком свою вправність, вишкіл і загартованість, які вони здобули також в умовах воєнних дій на Сході України.

Представники влади від себе особисто, від Президента України та всього нашого народу, на знак подяки за самовіддане служіння, нагородили високими відзнаками окремих військовослужбовців.

Митрополит Антоній від імені Церкви привітав присутніх зі святом. За особливі заслуги були вручені церковні відзнаки: архієрейські грамоти – голові облдержадміністрації, міському голові, а також офіцерам та капелану військової частини. Командир бригади полковник Ярушевич Федір Сергійович удостоївся бути нагородженим орденом Георгія Побідоносця.

Після цього відбувся чин освячення новозбудованого храму та Божественна Літургія, які очолив владика Антоній. Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії – митрофорний протоієрей Володимир Марущак, який є капеланом одної з частин Національної гвардії України, благочинний міста Хмельницького – митрофорний протоієрей Ярослав Рібий, Голова відділу військового духовенства Хмельницької єпархії – капелан Димитрій Махота, а також настоятель нового храму – архімандрит Даниїл (Тарнавський), який, власне є капеланом ракетної бригади ЗСУ А4239. За богослужіннями вокальний супровід здійснював хор з міста Кременець Тернопільської області.

Під час проповіді архієрей привітав вірян з появою в місті ще одного осередку духовності. Примітним є те, що брати участь в богослужіннях тут зможуть не тільки військовослужбовці, адже доступ до храму відтепер буде для всіх мешканців мікрорайону Ракове. А сам храм Нестора Солунського, рішенням керуючого єпархією, отримує статус гарнізонного.

Митрополит Антоній подякував керівництву військової частини і настоятелю за запрошення; висловив впевненість, що тісна співпраця війська і Церкви сприятиме загальному стану обороноздатності та запобігатиме кровопролиттям у майбутньому.

Святкування закінчились урочистою хресною ходою довкола будівлі храму.