В ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ МОЛИТОВНО ВШАНУВАЛИ ПРЕПОДОБНОГО АНТОНІЯ ПЕЧЕРСЬКОГО

23 (10 за стар. ст.) липня Православна Церква святкує день пам’яті Святого Преподобного Антонія Печерського (983-1073 рр.), засновника давньоруського монашества.

Своє тезоіменитство в цей день відзначає Високопреосвященніший Антоній, Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський, керуючий Хмельницькою єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Отже, сьогодні, в Неділю 7-му після П’ятидесятниці, Його Високопреосвященство звершив Божественну Літургію в кафедральному соборі Андрія Первозванного міста Хмельницького. Владиці в цей день співслужили священики міського благочиння.

Після читання Євангелія владика Антоній виголосив проповідь, в якій, торкаючись тематики прочитаного уривку, подав вірянам повчання про важливість не лише фізичного здоров’я людини, але, особливо – духовного, яке є передумовою для нашого спасіння.

На запричасному стиху, з благословення архієрея, проповідував настоятель собору – митрофорний протоієрей Іван Марущак, який розповів про основні етапи житія, подальшу історію чудотворінь та церковного шанування Преподобного Антонія.

Вкінці Служби Божої свого духовного отця і владику поздоровили представники духовенства, влади, і широкого кола громадськості, котрі шанують, люблять і поважають Його Високопреосвященство.

Теплі посмішки на устах присутніх та щирий спів «Многоліття», виконаного архієрейським хором разом зі всіма прихожанами, нині стали найкращим свідченням справжньої безкорисливої взаємної і братньої любові, що панує в Хмельницькій єпархії, великою мірою – завдяки мудрому кервіництву владики Анонія.