В ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ВМЧ ДИМИТРІЯ СОЛУНСЬКОГО МИТРОПОЛИТА АНТОНІЯ ПРИВІТАЛИ З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ

8 листопада (26 жовтня за стар. ст.) 2017 року Православна Церква вшановує святого великомученика Димитрія Солунського, мироточивого.

В цей день Високопреосвященніший Антоній, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський, керуючий Хмельницькою єпархією молитовно відзначив день свого народження: в кафедральному соборі Андрія Первозванного міста Хмельницького була звершена Божественна Літургія, на яку прибули священнослужителі з різних кінців єпархії та привітали свого архієрея з черговим особистим новоліттям.

В проповіді наприкінці Літургії Його Високопреосвященство згадав про життя і мученицьку смерть великомученика Димитрія Солунського; проводячи паралелі між давніми часами і сьогоденням, коли Україна великою кров’ю найкращих синів і дочок відстоює право на незалежність, надане Самим Богом, наголосив, що місце християнському подвигу є всюди і завжди, особливо – на війні, де мало хто лишається невіруючим…

Від імені присутніх священнослужителів та мирян єпархії владику Антонія поздоровив клірик собору протоієрей Степан Миронюк та побажав архієрею довгих і Богом благословенних років життя.

Владику вітали: депутати Верховної Ради України від Хмельницької області Сергій Мельник, Сергій Лабазюк, Роман Мацола, Володимир Мельниченко, Віктор Боднар, Голова Хмельницької обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук, Голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, голови районних державних адміністрацій та районних рад, міські голови районних центрів. Всі вони висловили слова пошани і поваги до архієрея.

Букети квітів владиці Антонію в день свята піднесли присутні на службі парафіяни із храмів міста Хмельницького: «Всіх Святих Землі Української», «Бориса і Гліба» та «Архістратига Михаїла».

Особливо приємно архіпастирю було чути вітальні вірші і «Многоліття» з уст учнів недільної школи села Требухівці Летичівського району, які приїхали зі своїм наставником – протоієреєм Петром Леськівим – головою єпархіального відділу у справах молоді.

Митрополит Антоній подякував за добрі слова та закликав на всіх Боже благословення.