УЧАСТЬ МИТРОПОЛИТА АНТОНІЯ В ЗАХОДАХ НАПЕРЕДОДНІ ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

23 серпня 2017 року, в День Державного Прапора України, Високопреосвященний митрополит Антоній (Махота), керуючий Хмельницькою єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату звершував своє архіпастирське служіння та брав участь у низці офіційних заходів.

О 7 год 30 хв. в приміщенні Хмельницької дитячої художньої школи відбувся щорічний Молитовний Сніданок, ініціатором якого стала Духовна Рада міста Хмельницького, а організатором є Хмельницький міський голова пан Олександр Симчишин. Цей захід відбувся в руслі національних та регіональних молитовних сніданків, покликаних згуртувати різні суспільні прошарки довкола національної ідеї та досягти єдності в Бозі.

Впродовж нинішнього Хмельницького Молитовного Сніданку звучали слова привітання з державними святами – Днем Прапора та Днем Незалежності, від представників влади, підприємців, а також представників і керівників церков та релігійних організацій основних християнських конфесій і деномінацій, що репрезентують релігійну карту області. Особливо натхненно лунали слова молитов до Господа: прохання миру і добробуту, подяки за дари і благодіяння, прославлення і хвали. У виконанні хору та солістів прозвучали духовні і патріотичні вокальні твори.

З привітальним словом до присутніх в час відкриття заходу звернувся Головуючий Духовної Ради міста Хмельницького – митрополит Антоній. Зокрема, владика сказав таке:

«Вельмишановні присутні представники влади, релігійних організацій, громадськості, дорогі брати і сестри! <…>
Вітаю всіх нас на вже другому Молитовному Сніданку, завданням якого є через діалог державної влади, з одного боку, та церков і релігійних організацій – з другого, досягти порозуміння і єдності в базових і головних питаннях, що стосуються вибору та утвердження правильних векторів і орієнтирів щодо вдосконалення соціальних, економічних, політичних, світоглядних та інших аспектів життя суспільства. А оскільки самим людям повністю подолати непорозуміння і абсолютно утвердити принципи спільного блага між собою, неможливо, це утопія; тому ми і звертаємося в молитві до Бога про допомогу. Адже тільки Він є справедливий, володіє абсолютною владою в світі, мудро керує нами, виправляє наші погані наміри на добрі, Сам є Любов, і нас спонукає до неї. Тому ми і віддаємо себе в Його руки, просячи помочі і в цьому нашому починанні.
Розуміючи, що всі ми перебуваємо під Богом, хотілося б звернути увагу на те, що жодна із тут присутніх сторін не протиставляє себе іншій і не підноситься вище за інших. Кожен покликаний до свого служіння. Хтось служить Богові, хтось кесарю… Однак, це в жодному разі не робить кращими одних, або менш достойними інших. Думаю, всі погодяться, що керівним принципом для нас має бути верховенство універсального «золотого закону» людської етики: «Чини щодо інших так, як хотів би, щоб чинили стосовно тебе». Лише йдучи цим шляхом ми кожен зі свого боку, хоч і не створимо ідеального суспільства на землі, але, можливо, хоча б, досягнемо спільної мети – єдності в Бозі.
Кожен з нас маючи свою місію, та, володіючи певними інструментами і талантами, виконує свою працю і несе служіння. Але кожного Господь запитає в свій час, чи не закопали ми свої таланти, чи були ми гарячими, а чи може лише теплими у своїй діяльності. Тому совість і почуття відповідальності – це той внутрішній суддя, який підказує нам, чи не зійшли ми з правильного шляху. А оскільки ми з вами сюди прийшли, то очевидно, ще не все у нас погано. Тож, треба продовжувати розпочатий діалог, як би кому не хотілося спокійно відпочити. Врешті, робімо це для блага майбутніх поколінь.
Крім того, мусимо пам’ятати, що Бог всього лиш делегував нам часточку Своєї влади, тому ніхто не повинен зловживати нею, розуміючи, що так само легко її можна втратити.
Звісно, не забуваймо й дякувати Господеві за все. В молитві! Як просимо в молитві «Хліба нашого щоденного дай нам сьогодні…», так само, за кожною трапезою дякуймо Йому. Це ще одна причина – чому ми організували цей Молитовний Сніданок. Дякуємо Йому, що створив нас, не дав нам загинути, дав нам можливість спільного життя в державі. День Незалежності України – це ще одна причина для спільної подячної молитви.
Дбаючи про вдосконалення державного устрою, маємо утверджувати свободу кожного індивіда, але не за рахунок спільноти. Свобода – вища євангельська цінність. Але, з іншого боку, божевільні примхи окремих членів суспільства не повинні ставати причиною для диктату морально хворої меншини над здоровою більшістю… А намагаючись інтегруватися у економічно або культурно сильніші державні спільноти, не забуваймо про свою унікальність і про те, що доброго ми туди маємо принести від себе. Отже, не будемо уподібнюватися біблійному Ісаву, намагаючись продати своє первородство за сочевичну юшку. <…>
Втілюючи цей наш задум в місті Хмельницькому, ми не ставили за мету вирішити все і зразу. Робимо тільки перші кроки. Тому й нема в нас зрежисованого або уніфікованого сценарію. Тут ми зібрані як брати і сестри. Керуючись своїми сердечними почуваннями і покладаючись на дію Святого Духа, віримо в успіх подібних заходів.
Дякую всім присутнім за те, що прийшли сюди, закликаю всіх нас до більшої ініціативності та активніших дій у наших спільних суспільно-корисних справах. Впевнений, що якщо буде між нами любов, то Бог нас не покине і допоможе все здійснити».

Молитовний Сніданок закінчився спільним виконанням присутніми духовного гімну України «Боже великий, єдиний…».

О 9.00 митрополит Антоній взяв участь в церемонії вшанування Державного Прапора України, який було піднято на центральній площі міста – Майдані Незалежності, біля меморіальної стелли на честь Героїв Майдану. Тут духовенство разом з представниками влади та громадських організацій поклади квіти до монументу.

О 10.00 владика Антоній очолив чин освячення і поставлення накупольного хреста на храм Великомученика і цілителя Пантелеймона, який будується на території Хмельницької обласної лікарні, що по вулиці Красовського.

Об 11.00 митрополит Антотній взяв участь в офіційному прийомі, організованому Духовною Радою міста Хмельницького, меценатом якого виступив пан Валентин Гакало, генеральний директор Торгової марки «Насолода». Нагодою для заходу, окрім святкування Дня Незалежності України, був також день народження Заступника голови Духовної Ради – Ростислава Мураха, старшого пресвітера Християн віри євангельської.

В офіційних заходах митрополита Антонія супроводжували обласний благочинний – протоієрей Василь Беринда та керівник прес-служби – протоієрей Микола Катрич.

Пропонуємо Вашій увазі короткий фото-дайджест сьогоднішніх подій…