У ХМЕЛЬНИЦЬМОМУ В ДЕНЬ МІСТА ВІДБУВСЯ МІЖКОНФЕСІЙНИЙ МОЛИТОВНИЙ ЗАХІД

22-24 вересня 2017 року мешканці Хмельницького відзначають 586-річчя з дня заснування рідного міста. В ці дні в обласному центрі відбувається низка святкових заходів.

Духовною Радою міста Хмельницького спільно з міською владою запропоновано розпочати святкування Дня міста спільним молитовним заходом біля підніжжя «Ангела скорботи» – пам’ятника жертвам репресій комуністичного режиму, що по вулиці Проскурівській. Міський голова, Міська рада, Голова обласної державної адміністрації та Обласна рада, а також велика кількість широкої громадськості активно підтримали задум та прийшли помолитися та покласти квіти до меморіалу.

Представники Духовної Ради міста Хмельницького – об’єднання керівників найчисельніших церков і релігійних організацій, що має дорадчі функції при місцевій владі та сприяє міжконфесійному і міжнаціональному діалогу, почергово кожен від себе виголосили молитви до Господа, в яких подякували за Божі добродійства, висловили слова покаяння, попросили миру і процвітання для нашого краю і всієї України.

Першим молитву проголосив митрополит Антоній (Махота), керуючий Хмельницькою єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату – Голова Духовної Ради міста Хмельницького. До виголошення молитов запрошені були також: отець Антоній – вікарний священик Римо-католицької церкви, протоієрей Михайло Козовий – благочинний храмів УПЦ м. Хмельницького, Ростислав Мурах – Єпископ Хмельницького Обласного Об’єднання Церков християн віри євангельської, заступник голови Духовної Ради, Анатолій Мельник – пастор церкви євангельських християн баптистів «Дім Євангелія».

Згадали і спочилих – земляків, закатованих в часи радянських лихоліть, вбитих героїв, що боронили свою землю в часи ІІ Світової війни, Героїв Небесної Сотні, а також жертв нинішньої Російсько-української війни, завдяки яким ми маємо можливість жити і навіть святкувати. Особливо зворушливим було те, що в першому ряду присутніх – батьки і рідні героїв-хмельничан, загиблих на Сході України. Незважаючи на тяжкі втрати ці люди морально не зламались і надихають інших на боротьбу та прояви патріотизму.

Після того митрополит Антоній виголосив коротке слово та очолив спільне читання молитви «Отче наш». Завершився захід покладанням квітів до пам’ятника та виконанням пісні про Україну.