У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ ВІДБУВСЯ «МАРШ СІМ’Ї»

21 травня 2017 року в місті Хмельницькому відбулася щорічна акція, що отримала назву «Марш сім’ї», головним закликом і мотиваційним посилом якої стало гасло «Традиційна родина – здорова Україна». До участі в марші долучилися не лише християни, але і всі, кому небайдужа доля нашої країни, що стоїть не тільки перед загрозою зовнішнього ворога, але і окремих факторів внутрішньої політики. Такими викликами є спроби утвердження «ґендерної» моделі суспільства, пропаганди розпусти, нехтування сімейними цінностями, відсутність реальної боротьби з абортами тощо.

Натхненниками і співорганізаторами заходу стали члени Духовної Ради Хмельницького – голови релігійних об’єднань і громад основних християнських церков та організацій, що складають досить розмаїту палітру конфесійно-юрисдикційної картини у нашому місті. Головою Духовної Ради є Високопреосвященний Антоній, Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський, керуючий Хмельницькою єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Колона вирушила від римо-католицького храму Христа – Царя Всесвіту, а закінчилася хода в центрі міста, на майданчику біля кінотеатру ім. Шевченка, де відбувся святковий концерт. В проміжках між концертними номерами учасники і організатори від церков і релігійних організацій виступали з промовами про духовні, зокрема – сімейні цінності.

Першим з вітальним словом виступив Заступник Голови Духовної Ради – Ростислав Мурах, хмельницький єпископ Церкви християн віри євангельської України, який, користуючись нагодою, передав вітання присутнім від Голови Духовної Ради – митрополита Антонія.

З благословення Владики Антонія участь у ході взяв протоієрей Микола Катрич, голова єпархіального відділу у справах молоді. В своєму слові представник УПЦ КП намагався донести присутнім ідею важливості шлюбу: «Шлюб (від слова «любити») – добровільний союз чоловіка і жінки, укладений на основі любові. Плодами шлюбу є діти… ». Священик закликав кожного берегти святість шлюбу, намагатися бути досконалими у всьому, керуватися в житті Божими настановами, зокрема тією, яку подає нам апостол Павло: “Чоловіки повинні любити своїх жінок, як свої тіла: хто любить свою жінку, той себе самого любить. Бо ніколи ніхто не зненавидів власного тіла, а годує та гріє його, як і Христос Церкву, бо ми члени тіла Його, від плоті Його і від костей Його. Тому залишить чоловік батька й матір, і пристане до своєї жінки, і будуть двоє одна плоть. Тайна ця велика; я говорю щодо Христа i Церкви. Отже, кожен iз вас нехай любить свою жiнку, як самого себе; а жiнка нехай боїться свого чоловiка». (Еф. 5, 28-33).