СВЯЩЕНИКИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ ДУХОВНО ОПІКУЮТЬСЯ АКАДЕМІЄЮ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ

14 грудня 2017 року Національна академія Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького відзначає 25-у річницю з дня заснування.

В цей день у Хмельницькій обласній філармонії відбулися урочисті заходи з нагоди знаменної дати, на які завітали представники керівництва Державної прикордонної служби України, керівництво області, ректори вищих навчальних закладів області та представники громадських організацій Хмельниччини.

З благословення Високопреосвященного Антонія, митрополита Хмельницького і Кам’янець-Подільського, керуючого Хмельницькою єпархією УПЦ Київського Патріархату, на запрошення ректора академії – генерал-майора Олега Шинкарука, урочисті збори зі святковим концертом відвідали служителі Синодального управління військового духовенства – капелан НАДПСУ, голова єпархіального відділу військового духовенства священик Димитрій Махота та капелан Кам’янець-Подільської 48 інженерної бригади, протоієрей Олександр Цісар.

Священнослужителі передали вітання від митрополита Антонія кервіництву і персоналу вищого військового навчального закладу; висловили щире задоволення тісною співпрацею між військом та Церквою у справі духовного пастирства щодо військовослужбовців у Хмельницькій області.

На регулярній основі в академії Державної прикордонної служби відбуваються богослужбові та духовно-просвітницькі заходи, які проводить священик-капелан Димитрій Махота. Так, тематику навчального плану занять з факультативного предмету морально-етичного і духовного виховання та загальних основ релігієзнавства благословив єпархіальний архієрей УПЦ КП і затвердив ректор Академії.

Згідно з календарним планом, 11 грудня 2017 року, в особового складу одного з молодших курсів відбулося лекційне заняття на тему «Моральний і духовний стан людства перед Різдвом Христовим», яку отець Димитрій провів разом з керівником прес-служби Хмельницької єпархії – протоієреєм Миколаєм Катричем. Курсанти коротко ознайомились зі знаковими подіями Старого Завіту і його законами та передумовами пришестя Месії з Його новими заповідями.

Безумовними правилами, якими керуються священики в спілкуванні з аудиторією, є принципи позаконфесійності, терпимості та правового забезпечення свободи совісті.