СЛУЖІННЯ МИТРОПОЛИТА АНТОНІЯ В ХРАМІ ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ПАНТЕЛЕЙМОНА

6 серпня (24 липня за стар. ст.), в Неділю 9-у після П’ятидесяниці, на яку припав день пам’яті святих благовірних князів-мучеників Бориса і Гліба, а також 9 серпня (27 липня за стар. ст.) Високопреосвященніший Антоній, Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський, керуючий Хмельницькою єпархією УПЦ КП, на запрошення настоятеля храму митрофорного протоієрея Леоніда Дьяченка, з архієрейськими візитаціями перебував на парафії Святого великомученика і цілителя Пантелеймона, що при Хмельницькій обласній лікарні.

В Неділю 9-у владика у співслужінні отця-настоятеля відслужив Божественну Літургію, після якої звершив чини заручин вінчання Діонісія (сина отця Леоніда) та Віталії Дьяченків. Поздоровляючи молодят зі шлюбом, архієрей побажав молодій парі «бути гідними наслідувачами своїх батьків, вірними одне одному, а особливо – твердо дотримуватись християнських чеснот і берегти духовні цінності; тоді Господь оов’язково щедро благословить такий союз всіма благами ще при житті…».

В день Святого великомученика цілителя і безсрібника Пантелеймона владика Аноній в цьому ж храмі, прихожани якого святкують престольне свято, у співслужінні священиків міського і сусідніх благочинь звершив Божественну Літургію. Зранку, перед Службою Божою було звершено водосвятний молебень, а вкінці урочистостей – всі присутні хресною ходою обійшли храм-каплицю.

На свято завітали, як тут часто буває, лікарі, молодший медичний персонал і пацієнти Хмельницької обласної лікарні, гості з військових шпиталів, постійні парафіяни з прилеглого мікрорайону, а також представники влади, зокрема пан Михайло Кривак – секретар Хмельницької міської Ради та пан Сергій Мельник – Народний депутат України.

Владика Антоній, вітаючи всіх зі святом, поздоровив в першу чергу медиків, духовним покровителем яких є святий Пантелеймон; побажав їм наснаги в нелегкій праці. А пацієнтам побажав швидкого тілесного і духовного зцілення та розуміння того, що життя чи смерть, здоров’я чи здоров’я – все у владі Божій; тому ми не повинні вимагати від лікарів неможливого, але спільними зусиллями і за молитвами Святого Цілителя ми отримуємо від Господа вдоволення всі наші прохання – відповідно до віри.

Представники влади і гості з інших парафій також привітали владику Антонія і настоятеля зі святом. Всі бажали Божої помочі в добудові нового і великого храму, що будується поблизу.