СЛУЖІННЯ МИТРОПОЛИТА АНТОНІЯ В ДЕНЬ ВСІХ СВЯТИХ ЗЕМЛІ УКРАЇНСЬКОЇ

18 червня (5-го за ст. стилем) 2017 року Божого наша Свята Церква молитовно вшановує сонм Всіх Святих України, що засяяли на наших землях, а також земляків, які прославлені і за межами Батьківщини. Це не лише всі відомі святі преподобні отці, мученики і страстотерпці, благовірні князі, святителі, яких пам’ятає наша історія від часів Стародавньої Руси і аж до наших днів, але й невідомі праведники, котрі постраждали за віру Христову. Їх кількість та всі імена знає тільки Господь. Але, оскільки без їх безперервної молитви перед Престолом Божим не було б ані нашої країни, ані нашої Церкви, то ми, пам’ятаючи, чиїми духовними спадкоємцями є, вшановуємо їх і надихаємось їхніми подвигами.

В місті Хмельницькому існує храм на честь Всіх Святих Землі Української, настоятелем якого є митрофорний протоієрей Володимир Марущак, який несе послух секретаря Хмельницької єпархії УПЦ КП, а також служить капеланом в одній з місцевих військових частин.

На запрошення настоятеля та громади храму, цього року на престольне свято до них завітав Високопреосвященніший Антоній, Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський, керуючий архієрей Хмельницької єпархії, якого супроводжував протодиякон Євген Василишин. В цей день храмове свято було менш урочистим, ніж зазвичай, адже парафія готується до освячення нового великого храму. Тому ця візитація архієрея мала радше робочий характер.

Його Високопреосвященство звершив Божественну Літургію, під час якої причастив Тіла і Крові Господа Ісуса Христа велику кількість парафіян. Цей важливий факт є підтвердженням того, що саме ця громада є, певною мірою, взірцевою: згуртованість на засадах християнської любові та велика праця настоятеля, який перебуває в постійному пастирському діалозі з кожним прихожанином, утверджують істинний євангельський дух в цій церкві. Служба Божа закінчилася спільним співом «Многоліття».

Після Літургії митрополит Антоній разом з настоятелем та парафіянами провели збори, на яких обговорили низку аспектів і проблем церковного життя. Одним з пунктів порядку денного цієї зустрічі було питання щодо запрошення Його Святості – Філарета, Патріарха Київського і всієї Руси-України для звершення чину освячення нового храму. Пропозиція щодо визначення орієнтовної дати патріаршого візиту – на одну з неділь вересня – період святкування дня міста Хмельницького, була підтримана абсолютною більшістю учасників зборів. Отже, якщо Святійший Патріарх прийме запрошення, то незабаром Хмельничани матимуть можливість молитися у новому великому храмі.

Митрополит Антоній подякував присутнім за запрошення та побажав усім  ще більших духовних звершень.