СЛУЖІННЯ МИТРОПОЛИТА АНТОНІЯ В ДЕНЬ УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

28 (15 за стар. ст.) серпня Свята Церква урочисто святкує день Успіння Пресвятої Богородиці і Приснодіви Марії – знаменну подію переходу Матері Спасителя від перебування на землі до блаженного життя на Небі.

Зазвичай у цей день православні храми України переповнені вірянами, зокрема учнівською і студенською молоддю та працівниками сфери освіти, які, готуючись до нового навчального року, приходять просити в Бога допомоги у своїй праці.

Не винятком сьогодні був і кафедральний собор Святого Андрія Первозванного міста хмельницького – головний храм Хмельницької єпархії УПЦ Київського Патріархату. Божественну літургію, яка розпочалася о 9-й годині ранку, прибув очолити високопреосвященний Антоній, Митрополит Хмельницький і Кам’янець-подільський. Владиці спів служили настоятель храму митрофорний протоієрей Іван Марущак і клірики – митрофорний протоієрей Степан Миронюк і протоієрей Вадим Акімов.

Прочитавши євангельський уривок, архієрей виголосив проповідь, в якій розповів про історію нинішнього свята та акцентував увагу на величі і особливій значимості особи Пресвятої Богородиці в історії Церкви та конкретному житті кожного християнина.

Після літургії в храмі був звершений чин молебню перед початком навчального року, на якому в молитві всі попросили від Господа просвітлення світлом істини.