СЛУЖІННЯ МИТРОПОЛИТА АНТОНІЯ В ДЕНЬ ІОАНА БОГОСЛОВА

В понеділок, 9 жовтня (26 вересня за стар. ст.), в день святого апостола і євангелиста Іоана Богослова, на 19-й седмиці після П’ятидесятниці, митрополит Антоній (Махота), керуючий Хмельницькою єпархією УПЦ Київського Патріархату, на запрошення настоятеля громади Іоана Богослова протоієрея Володимира Биха, з архієрейським візитом відвідав парафію в селі Порохня, Волочиського благочиння.

Зранку о 10:30 розпочалася Божественна Літургія, яку звершив Високопреосвященніший Антоній у співслужінні священнослужителів з Хмельницької єпархії. Після Літургії було звершено Малий чин освячення води. В день престольного празника також було освячено новий іконостас та розписи храму.

У своїй проповіді архієрей згадав житіє святого євангелиста Іоана Богослова – апостола любові, наголосив на важливості і актуальності саме цієї чесноти для нас, українців, в час важких випробувань, подякував громаді і настоятелю та привітав їх з тим, що вони, керуючись почуттям любові і бажанням єдності, приєдналися до української помісної Церкви – Київського Патріархату під проводом Патріарха Філарета.

Урочистості закінчились уставним «Многоліттям» та неформальним спілкуванням архієрея зі своєю паствою.

Після повернення до Хмельницького, о 18.00, на запрошення керівництва Національної академії Державної прикордонної служби України, митрополит Антоній взяв участь у зустрічі з персоналом цього військового навчального закладу. В актовій залі владика прочитав курсантам чотирьох курсів лекцію просвітницького характеру на тему «Істинність буття Божого».

В ході лекції згадувалась низка аргументів, як доказів існування Бога, зокрема – філософські, світоглядні, теологічні, логічні, досвідні тощо.

Курсанти мали можливість задати питання та поспілкуватися з архієреєм стосовно теми лекції, а також – щодо ширшого спектру питань духовності загалом.