СЛУЖІННЯ МИТРОПОЛИТА АНТОНІЯ В ДЕНЬ АРХІСТРАТИГА МИХАЇЛА

21 (8 за старим стилем) листопада 2018 року, Православна Церква урочисто святкує день Собору Святого Архістратига Божого Михаїла та всіх небесних сил безтілесних.

Також на цю дату припадає національний пам’ятний день – День Гідності та Свободи – свято в Україні, що відзначається на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).

Цього дня Його Високопреосвященство – Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній (Махота), керуючий Хмельницькою єпархією УПЦ Київського Патріархату, звершував своє архіпастирське служіння, очоливши богослужіння на честь церковного і світського свят.

О 10:00 в соборі Архістратига Михаїла, що в мікрорайоні Гречани, була звершена Божественна Літургія, взяти участь в якій, окрім владики, на запрошення настоятеля – митрофорного протоієрея Михайла Наконечного, прибули представники духовенства з Хмельницького міського (практично у повному складі) та інших благочинь.

Після відпусту Літургії митрополит Антоній звернувся до вірян з повчальним словом, в якому розповів про небесну ангельську ієрархію, подав духовно-моральні настанови, поздоровив усіх присутніх із днем ангела. Особливі вітання сьогодні лунали на адресу настоятеля – отця Михаїла; до них приєдналися і вдячні парафіяни.

Служба Божа завершилась урочистим співом «Многоліття».

О 16:00 на майданчику біля пам’ятника Героям Небесної Сотні, що на розі вулиць Героїв Майдану і Соборної відбувся урочистий мітинг-реквієм за участі представників Духовної Ради міста Хмельницького, обласної та міської влади, установ, закладів і організацій та широкого кола громадськості, серед яких були і родичі загиблих героїв. Представники Київського Патріархату на чолі з митрополитом Антонієм звершили чин заупокійної літії за душі убієнних наших братів і сестер. Після відпусту владика виголосив коротку проповідь, в якій наголосив на важливості їх подвигу в житті кожного з нас; зауважив, що дуже символічним є вшанування саме в один день як небесних ангельських сил, так і Героїв Небесної Сотні – новітніх воїнів світла і добра.

Всі присутні вшанували героїв хвилиною мовчання та поклали до монументу квіти.

Зворушливо прозвучав духовний гімн України «Боже великий, єдиний»…