РАЗОМ З ХМЕЛЬНИЧАНАМИ ПОМОЛИВСЯ ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ПЕТРО ПОРОШЕНКО

30 листопада 2018 року, в ході робочої поїздки Президента України до Хмельницької області, керівник держави Петро Порошенко завітав до міста Хмельницького, де разом з мешканцями обласного центру спільно помолився та провів коротку зустріч.

На порозі храму Всіх Святих Землі Української високоповажного гостя зустрів керуючий єпархією УПЦ Київського Патріархату – митрополит Антоній (Махота) разом з представниками органів місцевої влади, численним духовенством і прихожанами.

Як тільки Президент ввійшов до храму, розпочався чин подячного молебню. Всі присутні в молитві звернулись до Господа зі словами подяки за Його благодійства до Церкви і народу. Наприкінці служби владика Антоній виголосив слова молитви, просячи Божої допомоги в час тяжких випробувань – воєнного стану.

Після відпусту з вітальним словом до Президента і всіх присутніх звернувся митрополит Антоній, наголосивши на особливій важливості нинішнього історичного моменту; подякував главі держави за сприяння в розбудові єдиної Помісної Православної Церкви, зауваживши, що ці старання керівника держави ще будуть належно оцінені прийдешнім поколінням. Побажав Президенту успіхів у служінні українському народові та Божого благословення; закликав твердо тримати в руці меч верховного головнокомандувача для оборони від ворога-агресора.

В свою чергу, Президент України висловив велике задоволення практично завершальним етапом процесу здобуття Україною духовної незалежності; підкреслив, що так само, як і багато хто, твердо поділяє позицію щодо невтручання держави в церковні справи, а особливо – з боку чужої держави; подякував присутнім за спільну молитву, без якої жодна справа не може бути завершена.

Церковний хор у відповідь на дияконський виголос «благоденственне, мирне життя в доброму і міцному здоров’ї та успіх у всіх справах Президенту, уряду, війську, духовенству і всім присутнім…» разом зі всіма присутніми проспівав урочисте «Многоліття». Служба закінчилась виконанням духовного гімну «Боже великий, єдиний».

Врешті, Президент з духовенством вийшли на подвір’я храму, де відбулось спільне фотографування та спілкування керівника держави з журналістами і громадськістю.