ПОСЛАННЯ ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННОГО ВЛАДИКИ АНТОНІЯ В ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ

Плакат «Православного ополчення» -ГО «Подільська козацька січ» 2014 р.
Плакат «Православного ополчення» -ГО «Подільська козацька січ» 2014 р.

Дороги брати і сестри!

У січні 2017 р., Верховна Рада України встановила нове свято – «День українського добровольця», яке буде відзначатися щорічно 14 березня. Це свято присвячено всім, хто добровільно, по зову серця, встали на захист нашої Батьківщини від російської агресії.

Десятки тисяч людей по всієї Україні, коли надійшла важка година і ворог почав топтати нашу землю, піднялися на захист своєї Держави, своєї родини, своїх домівок… Піднялися на захист Божої Правди, на захист свого права вільно жити й працювати на своєї, Богом даної землі. Це було дійсно чудо Господнє, коли відставив звичні справи, люди зреклися себе і, взявши святи хрест воїна-оборонця, пішли по шляху Правди Христової (Мт. 16:24). Бо «немає більше від тієї любови, як хто душу свою покладе за друзів своїх» (Ін. 15:13).

І ось сьогодні, коли ми вперше відзначаємо свято українських добровольців, я радію з того, що Господь наш милостиво дарував нам не тільки бачити чудо духовного подвигу українського народу, а навіть, разом з вами очолити з ласки Божої комітет по створенню «Православного ополчення» на Хмельниччині та надавати першу духовну підтримку нашим воїнам.

Ми пам’ятаємо і ніколи не забудемо, що тільки за кілька днів березня 2014 р., на нашу адресу, на адресу ГО «Подільська козацька січ» надійшло тисячі заяв від бажаючих захищати Україну. Багато хто з цих людей сьогодні вже прошов горнила фронту та повернувся до дому, а дехто і сьогодні знаходиться в окопах, захищаючи наше мирне життя…. Це найліпша ілюстрація віри та духовної зрілості українців Поділля.

На жаль, війна забирає найдорожче… багато кращих синів та дочок України вже віддали та щодня віддають своє життя за нашу свободу. Вічна пам’ять і Царство Небесне кожному з них… приклоняю коліна перед їх подвигом.

Я молитовно вітаю кожного українського добровольця, кожного капелана, схиляю голову перед їх вірою, мужністю, стійкістю. Нехай Господь подасть радість і мир вам, вашим родинам, друзям і близьким.

+ Антоній,

митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський.