«ПОДІЛЬСЬКИЙ ПІЛІГРИМ»: НЕЗАБУТНІ ВРАЖЕННЯ З ГРЕЦІЇ

Ніщо не відкладає в пам’яті стільки вражень, як подорож в іншу країну, знайомство з її архітектурою, культурою та, особливо, людьми. У цьому переконалися учасники прощі святими місцями Греції, які нещодавно повернулися додому. Подорож була організована паломницьким центром «Подільський пілігрим».

Це були незабутні дні, за які подоляни встигли помолитися, доторкнутися до священних реліквій та навіть відпочити на березі моря.

Отож, комфортабельний автобус довіз 50 паломників до грецького міста Параліє-Катерині. Практично щодня ми відвідували священні і пам’ятні місця. Відтак побували на горі Олімп, в монастирі святого Діонісія Олімпійського, в храмі Святого Пантелеймона. Запам’яталася поїздка і екскурсія містом Салоніки, особливо – поклоніння мощам Святого Димитрія Солунського. Справили враження відвідини монастирів на Метеорах. Зокрема паломники побували у великому Спасопреображенському монастирі, де поклонилися іконі «Нев’янучий цвіт», мощам святих угодників, які заснували цю обитель. Також побували у монастирі Святого Варлаама.

Але найголовніше, що при відвіданні усіх цих визначних місць буда неоціненна можливість прихилити свої голови і в молитві попросити святих угодників про мир і спокій у нашій державі, про здоров’я і радість для рідних.

Учасники незабутньої поїздки лишилися вельми задоволеними та висловили щиру вдячність за екскурсії та цікаві розповіді куратору групи протоієрею Михайлу Дмитріву, який за весь час поїздки був нашим наставником, порадником і помічником.

За матеріалами спогадів учасниці прощі пані Наталії Польової (додаткова інформація на сайті http://piligrym.in.ua/ ).