ПАТРІАРХ ФІЛАРЕТ ОСВЯТИВ ХРАМ У МІСТІ ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ

24 (11 стар. ст.) вересня 2017 року Божого, в Неділю 16-у після П’ятидесятниці, перед Воздвиженням, Святійший Філарет – Патріарх Київський і всієї Руси-України, Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату, перебуваючи з Першосвятительським візитом на Хмельниччині, звершив чин освячення новозбудованого храму.

О 9.00 Святійшого Патріарха з хлібом-сіллю зустріла численна громада храму Всіх Святих Землі Української міста Хмельницького на чолі з настоятелем – митрофорним протоієреєм Володимиром Марущаком, а також велика кількість вірян з різних куточків області.

Після освячення і хресної ходи довкола храму Патріарх очолив служіння Божественної Літургії в новоосвяченому храмі.

Його Святості співслужили архієреї: Високопреосвящений Епіфаній – митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський, Патріарший Намісник, Високопреосвященний Антоній – митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський, керуючий Хмельницькою єпархією, Високопреосвященний Іоасаф – митрополит Івано-Франківський і Галицький, керуючий Івано-Франківською єпархією Високопреосвященний Агапіт – архієпископ Вишгородський, керуючий справами Київської Патріархії, Високопреосвященний Нестор – архієпископ Тернопільський і Кременецький, керуючий Тернопільською єпархією, Преосвященний Паїсій – єпископ Житомирський і Овруцький, керуючий Житомирською єпархією, Преосвященний єпископ Адріан, а також численне духовенство з Хмельницької та інших єпархій.

У своїй проповіді Святійший Паріарх Філарет розкрив вірним суть вчення про істинність християнської віри і її спасительність, торкнувся теми нинішнього євангельського читання – притчі «Про таланти», а також сердечно поздоровив всіх присутніх із освяченням нового величного храму, який буде ще одним осередком православної віри та благочестя в місті Хмельницькому.

Після відпусту Літургії Патріарх нагородив численних доброчинців, жертводавців і трудівників, які найбільше долучилися до розбудови Української Церкви на теренах Хмельниччини. Так, високими відзнаками були нагороджені: Орденом Христа Спасителя: Олександр Симчишин – хмельницький міський голова, Анатолій Собко; Орденом св. Володимира ІІІ-ст.: Іван Гончар, Володимир Сухарник, митр. прот. Володимир Марущак; Орденом Юрія Переможця: Віктор Паламарчук, Сергій Паламарчук, Іван Гуцалюк, Андрій Хухляк; Орденом Миколая Чудотворця: Андрій Зелінський, Сергій Боднар, Олександр Варук, Володимир Барчук, Микола Голеняк; Орденом св. вмц. Варвари – Ірина Трунова – начальник управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації. Патріаршими грамотами нагородили також значну кількість членів громади, зокрема: Михайла Марущака – батька настоятеля храму, Ніну Король – парафіяльну активістку, Маріанну Тюріну – регента хору, Сергія Скоробогатого – громадського діяча, Олександра Слободяна – президента ПАТ «Оболонь», Анатолія Нестерука – заступник хмельницького міського голови.

Свято закінчилось уставним «Многоліттям». Після урочистостей Його Святість відбув до міста Києва.