ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО І КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКОГО АНТОНІЯ

ВИСОКОПРЕПОДОБНИМ І ПРЕПОДОБНИМ ПАСТИРЯМ, ЧЕСНОМУ ЧЕРНЕЦТВУ ТА ВСІМ ВІРНИМ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ЄПАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

    «Я Перший і Останній, і живий.

      І був Я мертвий, а ось Я Живий на вічні віки»

                                                                                                     (Об.: 17-18)

Дорогі в Христі браття і сестри!

 ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Ці слова християнського привітання, в якому коротко зосереджена вся суть Євангелія, лунають як звістка про найважливішу подію в історії Всесвіту. Господь переміг смерть і гріх, Він тепер Живий, а отже, й ми можемо перемогти гріх в собі і тоді житимемо вічно з Ним.

Славне Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа – це і наше з вами воскресіння, яке звершується через Воскресіння Господнє в нашій людській істоті, що раніше була умертвлена гріхом. Христос ніколи не впадав у гріх і ніколи не змінювався у Своїй славі. Найславніший і найвищий понизив Себе і помер заради нас, воскрес і прославився також заради нас, щоб те, що відбулося з Ним, потім відтворити також зі своїми творіннями.

Син Людський, вийшовши за межі Єрусалиму під тягарем наших гріхів, постраждав, зійшов на хрест і прицвяхував на ньому разом з Собою гріхи всього світу. Помер, відвідав пекло, потім вийшов з пекла, ввійшов у Своє пречисте тіло і вмить воскрес із мертвих. Вознісся на небо зі славою і великою силою, сів праворуч Отця.

Так і ми, подібно Йому, виходимо зі світу цього у власне серце і зі сповіданням страстей Господа входимо в гріб покаяння і смирення. Тоді Сам Христос сходить з неба, входить в нас, немов у гріб, з’єднується з нашими душами і воскрешає їх, які досі явно перебували в смерті.

До події Воскресіння Христового багато хто з людей знали тільки землю, на якій вони перебувають дочасно, а потім зникають невідомо куди. Дехто з них щось чули і про пекло, як про прірву, яка всіх поглинає і нікого не віддає. Але мало хто щось уявляв про Небо, як про вічне блаженне мешкання. Тепер же Сам Спаситель показав нам Небо і дав настанови, через які ми можемо туди прийти. Початок нашого спасіння – усвідомлення власної гріховності, розкаяння і визнання Ісуса Христа Спасителем. Тому без віри в істинність події Воскресіння Христового, як заключного акту спасіння людства, і наше особисте спасіння не може бути звершеним.

Первісток з мертвих – Другий Адам, через безмежну Свою любов, врятував з безодні пекла первістка створеного – першого Адама, і нам усім вказав напрям до вічного життя. Отже, радіймо і торжествуймо нині, бо Своїх блудних дітей Отець Небесний запросив до трапези у Свої оселі. Наше земне життя набуло нового змісту; вже нема безнадії; з’явилася справжня мета – Царство Боже.

В дні Світлої Пасхи Христової надсилаю вітання і архієрейське благословення всім вірним Хмельницької єпархії. Знаючи, що Хмельниччина, як і інші українські землі, нині потерпає від наслідків тривалої війни, економічної і демографічної криз та інших соціально-політичних катаклізмів, закликаю всіх нас до посиленої молитви, в першу чергу, за мир в Україні. Впевнений, що Господь почує нас і захистить від напастей видимих і невидимих ворогів, дасть сили для праці і духовної боротьби, допоможе здобути справедливу перемогу та процвітання.

Споглядаймо в майбутнє з вірою і надією; плекаймо в собі любов, найкращий приклад якої явив нам на Голгофі Сам Христос. Цим переможемо і ми!

Хай Воскреслий Спаситель ввійде в серце кожного з нас, і, через дію Своєї благодаті, подасть щедрі духовні дари: мир, любов, довготерпіння та безперестанну радість від Його Воскресіння.

ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!

ПАСХА ХРИСТОВА, 2018 р.

АНТОНІЙ, МИТРОПОЛИТ ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ