Пасхальне Богослужіння 2017

DSC_0067У світлу Пасхальну ніч Високопреосвященний Владика Антоній, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський прибув до кафедрального собору на честь святого апостола Андрія Первозванного м. Хмельницького та традиційно очолив Пасхальне богослужіння.

Відразу після прибуття в храм, Владика зрадів дуже великій кількості вірних, що прийшли молитовно вітати Воскреслого Христа. Вони не тільки цілком заповнили собор та подвір’я храму, але стояли навіть на вулиці. Рух автомоблів біля храму був практично зупинений. Особливо приємно було бачити серед вірних багато молоді та знаних представників подільської інтелігенції.

Після облачення Високопреосвященного Владики Антонія та священиків в ризи Пасхальної ранішньої та переносу Плащаниці на престол, хресною ходою навколо храму розпочалася Пасхальна ранішня, яку очолив правлячий архієрей Хмельницької єпархії в співслужінні настоятеля собору та священиків єпархії. У часі її служіння, Високопреосвященний Владика Антоній зачитав Пасхальне слово святителя Іоана Золотоустого, після чого звернувся до вірних з його тлумаченням, у якому зокрема відзначив: «Ось вже багато століть, наша Свята Православна Церква традиційно читає на Пасхальній ранішній слово великого святителя Іоана Золотоустого. Це слово настільки повно тлумачить велич Воскресіння Христового, що додати вже немає чого. Христос Воскрес. Помер, але повернувся до життя. Здолав смерть. Логіка життя, яка повинна закінчитися смертю, була спростована. Сьогоднішнє свято – не тільки спогад про минуле, це реальність, до якої всі ми причетні. Ми сьогодні традиційно йшли хресною ходою, і в нас піднімався настрій пасхальної радості, навіть коли хтось не цілком усвідомлював чому сьогодні ми повинні так радіти. І слово Святителя відкриває для нас зміст цієї Пасхальної радості, вводить нас у його розуміння. Цей текст має стосунок до кожного з нас, до всіх тих, хто вірить в Ісуса. Бо в кожного з нас є певне нерозуміння цієї події, ми недостатньо добре усвідомлюємо, що ж сталося, ми ще перебуваємо в темряві. Тому, звертаючись до нас усіх, святитель Іоан каже: Воскресіння Христа – це не тільки день радісного святкування Його перемоги. Воскресіння – це справжній переворот в житті кожної людини, яка схиляється над порожньою гробницею і з подивом виявляє: «Його тут немає. Він воскрес!». І після цього людина вже не зможе жити так само, як раніше».

На Пасхальній архієрейській Святій літургії, після читання Пасхального Євангелія, настоятель собору, мит. прот. Іван Марущак, зачитав вірним Пасхальне Послання Святійшого Патріарха Філарета а вкінці богослужіння прот. Степаном Миронюком було зачитано Пасхальне Послання митрополита Антонія

Після закінчення Пасхального богослужіння, Високопреосвященним Владикою та священиками єпархії, був здійснені чин освячення Пасхальних страв. Також вірні мали змогу приватно поспілкуватися з Правлячим архієреєм Хмельницької єпархії, привітати його з Світлим Христовим Воскресінням та отримати архіпастирське благословення.

Прес-служба Хмельницької єпархії УПЦ КП.