ОФІЦІЙНА ЗАЯВА ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ КП З ПРИВОДУ ОБСТРІЛУ КОНСУЛЬСТВА РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА

im-poland_ukraineЗ глибоким сумом і стурбованістю, ми, духовенство і миряни Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, довідалися про провокацію в старовинному українському місті Луцьку, де невідомими диверсантами було обстріляне Генеральне консульство Республіки Польща.

Ця провокація, яку по нашому переконанню здійснили вороги нашої Батьківщини і яка є елементом гібридної війни Російської Федерації проти України, виникла як логічне продовження безвідповідальної та провокативної діяльності певних політичних кіл, що розпалюють ксенофобські настрої між українцями та поляками. Тому ми, як православні християни, мусимо заявить, що нікому не повинно бути дозволено розпалювати в Україні протистояння за етнічною чи релігійною ознакою і створити цим небезпеку міжнаціональних конфліктів.

Ми, Православні вірні УПЦ КП на Хмельниччини, твердо дотримуємось вчення Святих Отців Східної Церкви, в будь-якій людині, незалежно від її раси, національності та віросповідання, ми перш за все бачимо Образ Божий, богоподібну особистість, за якою Господь Ісус Христос пролив Свою Божественну кров, і ставимося до неї з повагою, належною образом і подобою нашого Творця. Ця позиція є залогою миру на багатонаціональної Хмельниччини й саме на цьому підмурку будуються добросусідські, дружні стосунки нашої єпархії з представниками католицької та протестантської общин Поділля, які досягнули свого логічного звершення в діяльності екуменічної Духовної Ради м. Хмельницький.

Рішуче засуджуючи акт обстрілу Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку, ми ще раз звертаємось з закликом до всіх вірних Хмельницької єпархії УПЦ, особливо до керівників та активістів політичних партій та рухів, не піддаватися на заклики ворожих провокаторів та не руйнувати українсько-польське братерство, що склалося на ґрунті взаємоповаги та всепрощення. Давайте в мирі, любові та спокою зустрінемо разом Святій День Христового Воскресіння та привітаємо один одного радісним «Христос Воскрес!»

+ Антоній,

митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський