НЕДІЛЬНА СЛУЖБА МИТРОПОЛИТА АНТОНІЯ В МІСТІ ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ

15 (2 за стар. ст.) жовтня 2017 року, в неділю 19-у після П’ятидесятниці, коли Церква молитовно згадує священномученика Кипріана та мученицю Юстину, митрополит Антоній (Махота), керуючий Хмельницькою єпархією УПЦ КП, очолив служіння Божественної Літургії в храмі Всіх Святих Землі Української. Це перші відвідини архієрея після того, як храм освятив Святійший Патріарх Філарет. Митрополиту співслужили священнослужителі: митрофорний протоієрей Володимир Марущак – настоятель храму, який несе послух секретаря єпархії, протоієрей Миколай Катрич – керівник прес-служби єпархії та диякон Миколай Левенець.

Під час Літургії Високопреосвященний Антоній звершив чин хіротонії диякона Миколая на пресвітера. Благословляючи ставленика на нелегке священиче служіння, владика дав батьківську настанову щодо постійного духовного самовдосконалення та наполегливої праці на благо Святої Церкви, закликав священнослужителя твердо протистояти гріховним впливам, побажав Божої допомоги у пастирському служінні.

Після читання Євангелія Його Високопреосвященство виголосив проповідь, змістовно пов’язану з уривком Святого Письма. Архієрей розтлумачив церковне розуміння тези про те, як навчитися любити своїх ворогів, та яким чином нам уподібнитися до Отця Небесного у милосерді щодо інших людей. Зокрема, владика зауважив, що «…якби ми навчилися виконувати Десять заповідей Божих, то тоді на землі вже утворилося б ідеальне суспільство. Однак Господь, Який, власне, є Любов, пропонує нам вищий спосіб і рівень досконалості – любов безкорисливу, що веде не до царства земного, але до Царства Божого…».

Наприкінці Літургії архієрей особисто причастив Тілом і Кров’ю Спасителя парафіян та подякував настоятелю храму за доброзичливу і молитовну атмосферу.