НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ВШАНУВАЛИ ВЕЛИКОМУЧЕНИКА І ЦІЛИТЕЛЯ ПАНТЕЛЕЙМОНА

9 серпня (27 липня за стар. ст.) Православна Церква святкує день пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона, який постраждав за віру Христову в IV сторіччі після Різдва Христового, прославився дуже багатьма чудесами до і після своєї мученицької кончини і є особливо шанованим на теренах України.

Цього дня 2018 року Божого в кожному українському православному храмі відбуваються богослужбові чини, під час яких вірні в молитвах прославляють Цілителя Пантелеймона, за молитвами якого Господь багатьом дає зцілення від душевних і тілесних недугів.

Не є винятком і Хмельниччина. Так, у місті Хмельницькому сьогодні урочисто вшановували святого Пантелеймона, відзначаючи престольне свято у храмі біля Хмельницької обласної лікарні. На свято зібралося духовенство з Хмельницького міського і районного та Ярмолинецького благочинь, а також велика кількість вірян, серед яких працівники медичного закладу.

Перед Божественною Літургією був звершений водосвятний молебень. Чин Літургії очолив секретар єпархії – митрофорний протоієрей Володимир Марущак, котрий після читання Євангелія і виголосив проповідь, в якій, згадуючи життя і подвиги святого Пантелеймона закликав вірян йти євангельським шляхом благочестя. Після Літургії всі присутні здійснили хресну ходу довкола храму.

Заключним богослужінням був чин освячення накупольних хрестів для нового храму, що будується поруч.

Після богослужінь всі присутні квітами і добрими словами вітали настоятеля та прихожан храму. Від імені духовенства з вітальним адресом звернувся благочинний міста Хмельницького – митрофорний протоієрей Ярослав Рібий, який бажаючи всім членам парафії многих і благих років життя та швидкого закінчення будівництва нового храму.

Велика радість і духовне піднесення сьогодні також у Святопантелеймонівської громади районного центру – міста Ізяслава, яка урочисто відсвяткувала день свого небесного покровителя.

На запрошення настоятеля храму і благочинного Ізяславського району митрофорного протоієрея Володимира Ковальчука, на парафіяльне свято прибули представники духовенства і місцевої влади. Водосвятний молебень, та Божественну Літургію відслужили священнослужителі Ізяславського і сусідніх благочинь: благочинний Шепетівського району – митрофорний протоієрей Василь Павлюк, який і очолив богослужіння, протоієрей Василь Гетьман з міста Шепетівки, протоієрей Юрій Приймак з села Сахнівці, протоієрей Сергій Скоробогатий з села Судилків, протоієрей Володимир Паращук з села Вербівці та ієрей Дмитро Ваврик з села Білогородка. З проповіддю до вірян звернувся отець Дмитро Ваврик, який наголосив на важливості діл милосердя і християнського благочестя, як умов для досягнення святості людини.

Після Літургії відбулася хресна хода довкола храму та було звершено освячення образу Пресвятої Богородиці на арці вхідної церковної брами.

Особливо зворушливими були виступи вихованців недільної школи, які віршами вітали присутніх зі святом.

На Віньковеччині своє храмове свято відзначила громада села Дашківці. Святкові богослужіння розпочалися звершенням чину малого освячення води, далі – Божественна Літургія Іоана Золотоустого. Розділити святкову радість, на запрошення настоятеля громади ієрея Василя Хамана та з благословення митрополита Антонія, керуючого Хмельницькою єпархією УПЦ Київського Патріархату, прибув головний капелан єпархії – протоієрей Димитрій Махота. Отець-капелан очолив Богослужіння; йому ж співслужили протоієрей Орест Глинка та священики-капелани Артем Капиця і Миколай Левенець.

Після євангельського читання отець Дмитро виголосив проповідь про житіє святого великомученика і цілителя Пантелеймона та розкрив тему євангельського читання. По закінченні Літургії священнослужителі та окремі члени громади села Дашківці привітали настоятеля і громаду із храмовим святом. Зі свого боку, запрошені представники духовенства тепло подякували настоятелю за запрошення та побажали парафії успіхів у розбудові української Церкви.

Також храмове свято в цей день відзначили: парафія села Гусятин Чемеровецького благочиння, де настоятелем храму є протоієрей Степан Малькут, а також парафія при Хмельницькому геріатричному пансіонаті для ветеранів війни і праці, настоятелем якої є протоієрей Василь Бутковський.