НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ВІДБУВАЄТЬСЯ ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКЕ ТАБОРУВАННЯ «ЛЕТИЧІВСЬКА СІЧ»

Свято радості, міцного фізичного та патріотичного гарту, нових знайомств та яскравих вражень. Все це – таборування містечка «Летичівська січ» та збір дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл» («Джура»), що проходить з 9 по 12 червня 2017 року на березі Південного Бугу на лоні мальовничої природи с. Марківці.

В такому форматі захід у нашій громаді проходить вже вдруге.

Першопрохідцем є Летичівський НВК №2 “ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія“, де вже кілька років поспіль впроваджується досвід у напрямку національно-патріотичного виховання, школа має значні успіхи у грі «Сокіл» («Джура»), «Хортингу», неодноразово гідно представляє Летичівський район на обласному етапі «Сокіл» («Джура») та на всеукраїнських змаганнях.

У 2016-му році Летичівським селищним головою Ігорем Івановичем Тисячним було започатковано таборування містечка «Летичівська січ» та збір дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл» («Джура») саме в межах Летичівської громади, що мав на меті згуртувати учнів усіх шкіл, підвищити духовно-патріотичний рівень та оздоровити фізично. За результатами минулорічних змагань школи були нагороджені багатомісними наметами, та отримали можливість у 2017 році задіяти до таборування всіх бажаючих старшокласників.

Проведена робота принесла хороші результати –  цьогоріч близько 170 учнів з 8 шкіл громади виявили бажання приїхати в містечко «Летичівська січ».

На урочисте відкриття заходу завітали селищний голова Ігор Іванович Тисячний, секретар селищної ради Олена Василівна Попова, завідувач сектору організаційно-кадрової роботи Ольга Василівна Майська, отаман Летичівського куреня Українського реєстрового козацтва Дядик Іван Петрович, а також благочинний Летичівського району Української Православної Церкви Київського Патріархату протоієрей Андрій Смакула.

Під урочистий козацький марш було внесено Державне знамено, Стяги районного козацького куреня «Українського реєстрового козацтва» та Табору «Летичівська Січ», що просимволізувало відкриття таборування.

Кожна велика справа в Летичівській громаді починається з молитви до Господа та благословення протоієрея Андрія Смакули. Тому сьогодні він, з благословення митрополита Антонія, керучого Хмельницькою єпархією УПЦ КП, взяв участь у цих заходах.

«Українці сьогодні мають тверду думку – зберегти націю. Вони знають, як будувати свою державу, свою церкву, свою культуру та науку. Господь привів вас у цей світ не випадково. Кожен має задатися питанням – яке його призначення на нашій Українській землі? Можливо, наша країна ще не досконала, проте наша місія її довершити. Ви – наша достойна зміна. Господь – є дух, як вітер, що дихає, де хоче. Нехай він дихає і над нами, бо наш український народ достойний цього.» – зазначив священик, вітаючи присутніх; разом з табором помолився «Отче наш» та окропив учасників збору свяченою водою.

Після урочистої частини на школярів чекали активна спортивно–розважальна програма, що включала випробування з подолання канатних доріжок, виставка та ознайомлення з вогнепальною зброєю та засобами захисту, які проводили працівники Летичівського ВП ГУНП в Хмельницькій області, активні ігри з м’ячем, тощо.

Джерело – http://letychiv.km.ua