НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ УРОЧИСТО ВІДСВЯТКУВАЛИ ПОКРОВУ

14 жовтня 2018 року, в неділю 20-у після П’ятидесятниці, вся повнота українського Православ’я урочисто відзначає велике свято – Покров Пресвятої Богородиці.

Цього дня, на запрошення настоятеля парафії Преображення Господнього, митрофорного протоієрея Миколая Ковалика, високопреосвященний митрополит Хмельницький і Камянець-Подільський Антоній з архипастирським візитом відвідав селище Ярмолинці на Хмельниччині, де звершив чин освячення престолу та чин оновлення храму Покрова Пресвятої Богородиці.

Після освячення митрополит очолив службу Божественної Літургії Іоана Золотоустого. Його Високопреосвященству співслужили священослужителі Хмельницької єпархії: настоятель – митрофорний протоієрей Миколай Ковалик, архимандрит Даниїл, благочинний Городоцького району – протоієрей Павло Глінських, протоієрей Роман Верховцев, протоієрей Олександр Панов, головний капелан Хмельницької області протоієрей Дмитро Махота, ієрей Ігор Ковалик, протодиякон Євген Василишин, а також клірик УАПЦ з Тернопільської області – протоієрей Анатолій Задоровський.

У своєму архіпастирському слові після читання Євангелія владика звернувся до вірних з настановою, в якій розтлумачив Господню заповідь про те, як необхідно християнам ставитись до ближніх. Поздоровляючи присутніх з церковним святом – днем Покрови Пресвятої Богородиці, світським – днем Захисника України, митрополит не оминув нагоди привітати всіх з особливим історичним моментом для нашого народу і нашої Церкви – досягнення успіху щодо визнання нашої канонічності поміж інших церков та визначного поступу на шляху здобуття повної церковної незалежності, яку Господь дарує християнам України руками Вселенського Патріархату.

Велика кількість прихожан, разом з духовенством, з великим піднесенням, єдиними устами прославили Господа та спільно проспівали «Многоліття» тим, хто розбудовує Українську помісну Православну Церкву, зокрема і доброчинцям-меценатам, які долучилися до будівництва нині освяченого храму.