НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ОСВЯЧЕНО ХРАМ НА ЧЕСТЬ АРХІСТРАТИГА МИХАЇЛА

21 (8 за стар. ст.) листопада 2017 року Православна Церква молитовно вшановує Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних.

В цей день Його Високопреосвященство – Антоній, Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський, керуючий Хмельницькою єпархією УПЦ Київського Патріархату, на запрошення настоятеля і громади села Бальківці, Волочиської об’єднаної територіальної громади, перебував з архієрейським візитом на парафії Архістратига Михаїла, де звершив чин освячення новозбудованого храму та відслужив Божественну Літургію.

На подвір’ї храму митрополита зустріли із хлібом-сіллю бальківчани на чолі з церковним старостою Іваном Яловим, а настоятель громади митрофорний протоієрей Миколай Пасєчка разом з численним духовенством запросили владику очолити служіння.

Подія освячення храму стала визначною не лише власне для громади села, але й для довколишніх сіл та міста Волочиська, з яких прибули гості розділити цю велику радість. Адже багато праці і коштів вкладено в будівництво, що тривало близько 5 років. Святиня постала, в першу чергу, завдяки старанням і організаторським здібностям настоятеля, сприянню місцевої влади та народного депутата Сергія Лабазюка; до справи долучилися меценати і доброчинці з агропідприємства «Астарта»; однак, прості сільські трударі безпосередньо власними мозолистими руками, а може й останньою копійкою, забезпечили такий швидкий темп і вагомий масштаб будівництва.

О 10.30 розпочалося архієрейське освячення престолу і храму та хресна хода, далі – митрополит Антоній очолив Божественну Літургію, під час якої йому співслужили представники духовенства з волочиського та інших благочинь.

Після прочитання Євангелія архієрей звернувся до вірних з проповіддю, в якій поздоровив присутніх з днем ангела; розтлумачив суть, функції і значимість ієрархії ангельських чинів в бутті видимого і невидимого світів; а також поздоровив всіх мешканців села з довгоочікуваним відкриттям повноцінного храму.

Наприкінці Літургії митрополит нагородив архієрейськими грамотами найактивніших парафіян і будівничих храму. Також в цей день високої відзнаки, а саме – медалі «За жертовність і любов до України» удостоївся пан Ігор Яловий, котрий на теренах Хмельниччини знаний, як активний волонтер, патріот і громадський діяч.

Від імені церковної громади настоятель подякував архієрею за візит.

Святкові вірші, багатократне урочисте «Многоліття» і сльози радості на очах стали підтвердженням того, що свято вдалося, і що Православ’я на Хмельниччині та в Україні загалом відкриває нову позитивну сторінку своєї історії.