МИТРОПОЛИТ АНТОНІЙ ЗВЕРШИВ ЧИН ОНОВЛЕННЯ ЗАМКОВОЇ ЦЕРКВИ

22 (9 за стар. ст.) травня Православна Церква вшановує пам’ять святителя Миколая Чудотворця, згадуючи подію перенесення його чесних мощів з Мир Лікійських в місто Бар.

Цього дня 2018 року Високопреосвященний Антоній, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський, керуючий Хмельницькою єпархією УПЦ Київського Патріархату, з архієрейським візитом побував у селищі Меджибіж Летичівського району, де звершив чин освячення нового престолу та іконостасу в замковій церкві Святителя Миколая Чудотворця, архієпископа Мир Лікійських.

На вході до храму, розташованого посеред державного історико-культурного заповідника «Меджибіж», зі святковим короваєм владику-архієрея зустрічали парафіяни на чолі з настоятелем – митрофорним протоієреєм Петром Леськівим, а також духовенство з Летичівського, Деражнянського, Старосинявського та Хмельницького міського благочинь.

Після звершення водосвятного молебня відбулася зустріч всіх присутніх з новопризначеним головою Хмельницької обласної державної адміністрації Вадимом Лозовим, який є давнім благодійником і жертводавцем для цієї громади. Зважаючи на заслуги мецената, з подання настоятеля, Святіший Патріарх Філарет нагородив його медаллю Юрія Перможця. Тож сьогодні митрополит Антоній мав нагоду вручити цю почесну відзнаку високопосадовцю.

Після звершення чину освячення престолу, іконостаса та хресної ходи, владика Антоній, у співслужінні духовенства, звершив Божественну Літургію Іоана Золотоустого.

На запричасному стиху, з благословення архієрея, проповідь виголосив протоієрей Іван Коржук.

Після відпусту Літургії Його Високопреосвященство поздоровив усіх присутніх зі святом, висловив велике задоволення нинішнім станом Меджибізького замку, а особливо – храму, який є його роздинкою та осередком духовного життя для місцевої громади. Надзвичайно приємним, за словами владики, є те, що храм, значно преобразившись, практично не втратив автентичного історичного вигляду і відповідає духу епохи 400-річної давнини. Така позитивна динаміка процесу відновлення історичної пам’ятки стала можливою завдяки завзяттю та ентузіазму науковців – істориків і археологів, працівників відділу культури, освітян, майстрів сакрального мистецтва – іконописців і різб’ярів, підприємців, а також простих мешканців Меджибожа, які доклалися до розбудови і оздоблення, храму. Ці люди сьогодні також отримали церковні нагороди і відзнаки з рук митрополита.

Після богослужбових урочистостей всі присутні мали можливість ознайомитись з низкою музейних експозицій. Особливу увагу всіх сьогодні привернула презентація-виставка авторських ікон Тетяни Цимбарецької за назвою «Вікна, що змінюють…». Авторка, користуючись нагодою, подарувала настоятелю храму образ Великомучениці Варвари, а владика Антоній благословив майстриню на нові творчі здобутки.