МИТРОПОЛИТ АНТОНІЙ ВЗЯВ УЧАСТЬ В ЗАХОДАХ З НАГОДИ 80-РІЧЧЯ ОБЛАСТІ

22 вересня 2017 року Божого виповнюється 80 років з дня утворення Хмельницької області, історія якої розпочалася 22 вересня 1937 р.; до 4 лютого 1954 року вона називалася Кам’янець-Подільською; пізніше – Хмельницькою.

З нагоди ювілею в обласному центрі відбулися урочистості, у яких взяли участь голова обласної ради Михайло Загородний, голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук, голови районних рад, народні депутати України, сільські, селищні, міські, голови об’єднаних територіальних громад, голови райдержадміністрацій, Герої України, делегації з усіх куточків краю та релігійні діячі.

На запрошення голови обласної ради участь у святкових заходах взяв Високопреосвященніший митрополит Антоній, керуючий Хмельницькою єпархією УПЦ КП. Супроводжували архієрея священики-капелани Димитрій Махота та Артемій Капиця.

Виступаючи на офіційному прийомі, Його Високопреосвященство привітав усіх краян зі святом та виголосив молитву до Господа в цей ювілейний день:

«Всеблагий Господи-Отче!
Приходимо до Тебе в молитві з подякою за Твої милості і добродійства! Ти є Творець всього видимого і невидимого – великої Вселенної і малої травинки. Ти створив людину за Своїм образом і подобою. Ти даєш нам розум і благословляєш всіляким добробутом. Ми дивуємося з Твоїх чудес. Ми вдячні Тобі за те, що змилувався над нами, людьми. Не допускаєш хаосу і даруєш нам мудрість обирати владу для похвали доброчинців і остраху тих, хто прагне зла. Дякуємо за мир в нашому краї, за чисте небо і спокійне життя.
Ми віримо, що нема влади, яку б Ти не настановив. Господи, у Слові Своєму через пророка Єремію навчаєш молитися за спокій міста, куди ти поселяєш людей, бо це наш спокій, мир і злагода.
Ти кожній людині призначаєш місце в історії та межі її проживання. Ти утворив нації і народи, давши кожному мову, територію, культуру.
Ми вдячні тобі, Господи, що ти поселив нас у такому чудовому Подільському краю – Хмельниччині. Незліченні багатства цієї землі – ліси, гори, родюча земля! Ти дав красу нашим краєвидам і чисте повітря. Дякуємо Тобі за всі Твої дари – для нашого тіла і душі. Дякуємо, що ти бережеш нас від природних катастроф та стихійного лиха.
Ти надихаєш до праці наших людей і даєш можливість заробляти на хліб і до хліба. Але як багато страждань в нашого народу! Люди потерпають від нестатків і хвороб, від страху перед війною. Господи, дай кожному з Твоєї щедрої руки, нехай не промине нас Твоє милосердя. Допоможи нашому народу зрозуміти причини негараздів – нашу гріховність. Забери ненависть, заздрість, жадібність, зажерливість з сердець українців. Нехай припиниться утиск одних іншими, нехай брат обніме брата, а не переслідує. Нехай батьки прихиляться до дітей і діти до батьків.
Дай нам мудрість мати гарні стосунки зі своїми ближніми, як навчає Твоє Слово Святе. Бо саме наші провини є причиною наших негараздів і вони розділяють нас з Тобою, загороджують від твоєї милості. Дай нам вдячні миролюбні серця, світлі і правдиві душі. Просимо в Ім’я Ісуса Христа. Амінь!».