МИТРОПОЛИТ АНТОНІЙ ВЗЯВ УЧАСТЬ В ОСВЯЧЕННІ ПАМ’ЯТНИКА МИТРОПОЛИТУ ІЛАРІОНУ

23 червня 2017 року, у місті Житомирі біля кафедрального Свято-Михайлівського собору, відбулося відкриття і освячення пам’ятника митрополиту Іларіону (Огієнку) – українському науковцю, церковному, політичному та громадському діячу, мовознавцю, лексикографу, історику Церкви, педагогу. Іларіон (в миру – Іван) Огієнко – автор повного перекладу Святого Письма українською мовою.

На запрошення Преосвященнішого Паїсія, єпископа Житомирського і Овруцького, керуючого Житомирською єпархією, взяти участь у святкових заходах прибув Високопреосвященніший Антоній, Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський.

Святкові урочистості розпочалися з подячного молебню у Свято-Михайлівському кафедральному соборі. З благословіння Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, молебень очолив Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній у співслужінні митрополита Львівського і Сокальського Димитрія, митрополита Хмельницького і Кам’янець-Подільського Антонія, керуючого справами Київської Патріархії, архієпископа Вишгородського Агапіта, єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія і численного духовенства Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Після молебня священнослужителі звершили освячення пам’ятника і відслужили чин літії за спокій душі спочилого митрополита Іларіона(Огієнка).

Митрополит Епіфаній у зверненні до мирян наголосив: «Це була справді унікальна і універсальна постать у нашій історії. Бог дарував йому багато талантів і всі вони самовіддано й саможертовно були використані задля української справи. Написані ученим більш ніж півтори тисячі праць стосуються української історії, культури, мовознавства, літературознавства, філософії, історії церкви. Сьогодні важко переоцінити роль Огієнка як перекладача українською мовою величезного масиву богослужбової літератури і з-поміж цього – вершина перекладацької діяльності – повна україномовна Біблія. В цьому році виповнюється 55 років від її виходу у світ».

За матеріалами офіційного веб-сайту Житомирської єпархії