МИТРОПОЛИТ АНТОНІЙ ВІЗНАЧИВ СВОЄ ТЕЗОІМЕНИТСТВО

23 (10 за стар. ст.) липня Православна Церква молитовно вшановує пам’ять святого преподобного отця нашого Антонія Києво-Печерського – родоначальника організованого чернечого життя на теренах Руси-України.

В цей день своє тезоіменитство відзначає правлячий архієрей Хмельницької єпархії УПЦ Київського Патріархату – Високопреосвященніший Антоній, Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський.

Молитовне святкування дня небесного покровителя владики цього року відбулося в приміщенні храму Всіх Святих Землі Української, що в місті Хмельницькому. Його Високопреосвященство у співслужінні священнослужителів єпархії, а саме: преосвященних єпископів Марка та Адріана, численних священиків та протодиякона, звершив Божественну Літургію, після відпусту час якої звернувся до присутніх з проповіддю про подвиги преподобного Антонія Києво-Печерського. Примітним є те, що дослідники житія святого Антонія сходяться на думці, що саме Бакотський Михайлівський печерний скельний чоловічий монастир був важливим життєвим етапом святого в період між перебуванням на Афоні та в Києві. На думку владики, ім’я Антонія він отримав при постригу не випадково, і відродження духовного життя в згаданій обителі – завдання, яке Господь промислительно поставив перед архієреєм на Хмельниччині.

Після Літургії владику-митрополита зі святом привітали всі охочі: від імені співбратів-єпископів – преосвященний Адріан, який побажав керуючому єпархією довгих і плідних років служіння на ниві Христовій; від імені священиків – благочинний Красилівського району – митрофорний протоієрей Миколай Хом’як. До поздоровлень долучилися також групи вірян від парафій. Відвідали свято і браття з Духовної Ради міста Хмельницького. Звісно, були і представники обласної і міської влади, громадських організацій та навчальних закладів. Кожному з них митрополит персонально висловив щирі слова подяки.

Користуючись нагодою, митрополит Антоній представив духовенству нового клірика – архімандрита Даниїла (Тарнавського), який раніше звершував служіння в місті Хмельницькому, перебуваючи в юрисдикції УПЦ (МП); висловив тверду впевненість, що дуже скоро на основі Помісної Церкви буде відновлено як євхаристійну єдність православних, так і єдність всього народу довкола державотворчих ідей.