МИТРОПОЛИТ АНТОНІЙ МОЛИТОВНО ВІДЗНАЧИВ СВІЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ

8 листопада (26 жовтня за старим стилем) 2018 року, в день пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського, високопреосвященніший Антоній (Махота), митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський, керуючий Хмельницькою єпархією, молитовно зустрів черговий особистий новий рік, адже саме цього дня 52 роки тому Господь привів його у цей світ.

Сьогодні в храмі Всіх святих землі Української міста Хмельницького була звершена Божественна Літургія, яку очолив правлячий архієрей. Митрополиту співслужив преосвящений єпископ Марк (Гринчевський), а також духовенство з Хмельницького міського та інших благочинь єпархії.

Після прочитання євангельського уривку, з проповіддю до вірян звернувся владика Марк, в якій розповів про основні моменти життя у мученицьку кончину святого Димитрія Солунського (Мироточивого), а також подав богословське тлумачення заповіді Спасителя любити один одного та пояснив відношення «християнин-світ». Тіло і Кров Господні численним причасникам цього дня подав також єпископ Марк.

Після відпусту Літургії прозвучало «Многоліття» на адресу Вселенського Патріарха Варфоломія, Патріарха Київського і Всієї Руси-України Філарета, митрополита Антонія, єпископа Марка, всечесного священичого собору, а також усіх вірних Церкви Христової.

Із привітальним словом на день народження митрополита Антонія від імені присутніх та всієї Хмельницької єпархії звернувся владика Марк; побажав владиці Антонію міцного здоров’я, довгих років життя і добрих плодів служіння на Божій ниві. До поздоровлень долучилися представники влади і прості парафіяни.

Його Високопреосвященство висловив свою величезну подяку всім за вияв великої поваги і уваги до його особи. Та, водночас, зауважив, що найбільше вдячний самому Господу Богу за все; адже тільки Його промислом можна пояснити ті зміни в церковному житті, а Хмельницької єпархії зокрема, що відбулися протягом останніх двадцяти років. Від себе побажав усім Божого сприяння у добрих ділах, закликав до нелицемірної любові і послідовних кроків, що сприятимуть миру і єдності.