ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТУ УПРАВЛІННЯ ТА ПРАВА – 25 РОКІВ

21 вересня 2017 року Хмельницький університет управління та права відсвяткував 25-у річницю з дня заснування. З нагоди цієї визначної дати в навчальному закладі відбулась урочиста академія, офіційна частина якої складалася з привітальних виступів ректора університету пана Олега Омельчука, представників міської і обласної влади, членів колективу цього і гостей з інших навчальних закладів та підприємств, а також концертних номерів художніх колективів та індивідуальних виступів артистів.

З благословення Високопреосвященного митрополита Антонія, керуючого Хмельницькою єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату, участь в заході взяв священик Димитрій Махота – Голова відділу військового духовенства Хмельницької єпархії УПЦ КП. Отець-капелан під час заходу дізнався багато нового про університет, познайомився і неформально поспілкувався з цікавими людьми, а також виконав доручення архієрея – зачитав вітальну адресу митрополита учасникам урочистої академії:

«Вельмишановний пане ректор, високоповажні викладачі, дорогі студенти, всі присутні учасники урочистої академії!
Підносячи хвалу і подяку Всемилостивому Богові за всі Його щедрі благодійства до нас, вітаючи Вас з 25-річним ювілеєм університету, вважаю своїм обов’язком також висловити свою повагу і сердечну вдячність Вам усім за Вашу нелегку працю на освітній та науковій ниві.
В духовному гімні-молитві «Боже великий, єдиний…» ми звертаємось до Господа зі словами «світлом науки і знання Ти нас просвіти…». Так, справді, у всі часи і у всіх народів наука і знання асоціюються зі світлом. Так само Сам Господь і його істина в Євангелії називається світлом для світу. Отже, Церква і система освіти та науки проповідують і пропагують одні і ті ж самі цінності – що є важливими передумовами для здобуття земних і небесних благ.
Звісно, шлях до світла нелегкий. І часто мимоволі, або свідомо ми сходимо з нього, керуючись своїм недосконалим розумом.
Однак, якщо в нашому середовищі запанує любов, повага до старших, досвідченіших та авторитетніших наставників; якщо ми навчимося дбати не лише про особисте, але і про спільне благо; якщо всім миром намагатимемось здійснити глибокі реформи не формально, а докорінно, глибоко і безповоротно, але спершу реформувавши власні душі – ось тоді Україна матиме і одну з найкращих систем освіти і науки в світі, а прості українці не їздитимуть за кордон на заробітки, або не продаватимуть свій інтелектуальний багаж за безцінь.
Тож, дорогі присутні, поздоровляю Вас зі святом! Бажаю Вам миру і добра, успіхів на роботі і в навчанні та злагоди і затишку у Ваших домівках. Хай наш люблячий Отець – Господь посилає Вам свою цілющу благодать і благословляє на здобуття рясних плодів і великих звершень на благо української держави, її Церкви та всього нашого народу!
З повагою, Антоній – Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський, керуючий Хмельницькою єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату»