ХМЕЛЬНИЦЬКА ДУХОВНА РАДА ПОМОЛИЛАСЯ ЗА ВИЗВОЛЕННЯ УКРАЇНИ І ПЕРЕМОГУ НАД АГРЕСОРОМ

03На заклик Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій та з ініціативи Предстоятеля Української Православної Церкви Київського, Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, 2 квітня 2017 р. відбулася загальна екуменічна молитва за визволення України і перемогу над агресором.

Високопреосвященний Владика Антоній, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський, після закінчення недільних уставних богослужінь у кафедральному соборі Святого Апостола Андрія Первозванного м. Хмельницький, прибув на позачергове засідання Духовної Ради м. Хмельницького, де, як її голова, очолив екуменічну молитву за визволення України і перемогу над агресором.

Кожний із представників конфесій, членів Духовної Ради, прочитав молитву за Україні та виголосив слово. Зокрема Високопреосвященний Владика Антоній підкреслив значення молитви, а особливо молитви за Україні в часи війни. Також Його Високопреосвященство особливо наголосив на тому, що в цей день християне Хмельниччини перебувають у суголоссі молитви за Україну разом з Києвом та іншими містами.

Усі присутні були свідками і учасниками атмосфери єдності, однодушності за спільної віри в те, що ці молитви будуть почуті Господом. Особлива подяка пастору Ростиславу Мураху та церкві «Благодать Христа», на базі якої пройшло спільне молитовне служіння.

МОЛИТВА ЗА УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД:

Всемудрий Боже! Твої суди недосяжні і дороги несповідимі, милостиво споглянь і вислухай молитву нашу за народ наш український. Тяжкі страждання попустив Ти на самого найвірнішого слугу Твого праведного Іова, який був викинений геть, щоб сатана над ним посміявся, а сусіди ганьбили. Такої самої участі не були позбавлені пророки, апостоли та праведники. Тяжкою є ця мука, а людина слабка, тож підніми народ Твій і зціли його рани.

Знаємо, Господи, Боже наш, що за Твоїм премудрим промислом Ти попускаєш страждання на вибраних Своїх, щоб вони як золото у вогні очистились стражданням від всього земного і яскраво засяяли. Боже милості й любови не допусти, щоб сатана довго сміявся, а лицеміри довго зневажали Твій хрестоносний народ український.

Знаємо, що попускаєш біди й страждання найправеднішим душам, заради їх у майбутньому великої слави; а грішним і підступним – на страх і трепет.

Знаємо, Христе, що і Твоє славне воскресіння звершилося після наруги, хресних мук і смерті. Тому то ми у світлі Твого страждання дивимось на випробовування українського народу і очікуємо бачити нашу воскреслу славу. Як для розслабленого біля Овечої купелі не було людини, яка б допомогла, допоки не прийшов Ти, так і нині для нас в усьому немає людини, яка б могла допомогти, окрім Тебе, Спасителя нашого. Тобі поклоняємось і тобі від тисячоліть нашого хрещення служимо.

Всемогутній Боже не відкладай благої допомоги Твоєї, не відверни і не відмов, але подібно до милостивого самарянина, допоможи нам із сонмом святих землі української заступися за нас. Зціли і вилікуй рани наші, найперше єдність народу нашому подай, козацьку звитягу, шляхетність і ревність у вірі відроди, бо Тебе за єдиного Бога маємо, що в Тройці прославляється Отця, і Сина, і Духа Святого, нині і повсякчас, і на віки віків! Амінь!

Прес-служба Хмельницької єпархії УПЦ КП.