ХМЕЛЬНИЧАНИ ВІДСВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЬОГО

«Преобразився Ти на Горі, Христе Боже, показавши ученикам Твоїм славу Твою скільки можна було. Нехай і нам грішним засяє Світло Твоє вічне молитвами Богородиці. Світла Подавче, слава Тобі» (Тропар свята).

Євангельська подія Преображення показує, що в Ісусі Христі з’єднані два єства: божественне і людське. Під час Преображення божественна природа Христа не змінювалася, але явилася в Його людській природі. За словами святителя Іоана Золотоустого, воно відбулося, «щоб показати нам майбутнє преображення єства нашого і майбутнє пришестя Христа на хмарах у славі з ангелами».

Символічним є й явлення пророків Мойсея та Іллі. За висловом того ж святого, «один померлий (Мойсей) і інший, котрий ще не пізнав смерті, (Ілля, який вознісся живим на колісниці в небо)», постали для того, щоб показати, що «Христос має владу над життям і смертю, володарює над небом і землею».

19 серпня (6 серпня за стар. ст.) православні християни молитовно згадують подію Преображення Господнього. Для мешканців Подільського краю, як і для всієї України, цей день наповнений особливою богослужбовою урочистістю, а також старовинними традиціями, пов’язаними з освяченням перших плодів, які дарував нам Господь.

***

Сьогодні в кафедральному соборі Андрія Первозванного міста Хмельницького була звершена Божественна Літургія, яку в співслужінні соборного духовенства очолив Високопреосвященніший Антоній, Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський, керуючий Хмельницькою єпархією УПЦ КП.

В своєму повчальному слові, згадуючи євангельський уривок про подію Преображення, архіпастир висловив міркування про те, що явлення Преображеного Христа Його учням – це відображення майбутнього переродження людської істоти в Царстві Божому, коли закони Божесвенної природи долають закони земної природи.

Крім того, Його Високопреосвященство, благословляючи плоди, принесені до храму вірянами, розтлумачив присутнім власне бачення того, яким має бути правильне розуміння і сприйняття моментів церковного освячення всіляких речей; водночас закликав усіх до активної духовної праці – щоб внутрішнє переродження людини, що є запорукою спасіння, стало головним пріоритетом християнина.