Джерело «Всецариці» у церкві Св. Покрови м. Чорткова.

Влітку 2001 року неподалік від каплички Божої Матері забило нове джерело. Спочатку думали, що то ґрунтові води вийшли на поверхню, тому і не надавали цьому факту особливого значення. Але вода не зникла. Джерело пульсувало навіть взимку. І в тому була Божа воля, щоб між появою першого і другого джерел був відрізок часу тривалістю у століття.

У неділю, 11 серпня 2002 року відбулося Архієрейське освячення джерела «Всецариці». За Божим провидінням співпало так, що в цей день ікону «Всецариці» було привезено в Україну із Афону.

Вже стало традицією щороку 11 серпня біля джерела «Всецариці» відправляти відпуст.

У 2004 році на День незалежності один військовий прийшов на територію храму з відеокамерою, щоб відзняти усю його красу й вислати репортаж у Росію сестрі, чоловік неодмінно хотів показати й чудотворні джерела. Підходить він ближче до каплички «Всецариці», дивиться на хрест, а його не видно, побачив ясність – у сонячних променях стояла фігура Божої Матері. Тривало це кілька хвилин. Знявши диво на камеру, чоловік прийшов до церкви і показав парафіянам. Протягом місяця Матір Божа в такому вигляді являлася неодноразово.

Блага вість швидко облетіла околицю. Цілий місяць щодня тут відправляли подячний молебень до Пресвятої Богородиці.

Стараннями митр. прот. Михаїла Левковича біля храму облаштували купальню «Всецариці». Куди пустили воду з обох цілющих джерел. Поруч зробили водоспад.

11 серпня 2009 року св. Літургію та акафіст «Всецариці»  очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

На запрошення керуючого Тернопільсько-Теребовлянською єпархією Преосвященного єпископа Павла та настоятеля Свято-Покровського храму м. Чорткова Тернопільської області митр. прот. Михаїла Левковича  урочистості з нагоди відпустового свята на місці чудесного об’явлення Божої Матері 11 серпня 2011 р. прибули відправити :Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, Високопреосвященний архиєпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній, Преосвященні єпископи Тернопільський і Теребовлянський Павло та Чернівецький і Кіцманський Марк, а також духовенство УПЦ КП та УАПЦ Тернопільських та сусідніх єпархій, серед яких і протодиякон Свято-Покровського кафедрального собору м. Львова Симеон Пігура.

Звершивши Літургію, Владика Димитрій виголосив проповідь, у якій основну увагу приділив роз’ясненню того, що Богородиця є нашою найпершою заступницею та молитвеницею і у всякій напасті швидкою помічницею, наводячи приклади, зокрема, і з історичного минулого нашого народу, а також закликав усіх плекати у своїх душах три чи не найважливіші речі: віру, надію і любов, адже їх сповна мав у Собі й Ісус Христос і Богородиця і всі святі, і нам, християнам, без них життя є неможливим.

Після цього з подячним словом до всіх присутніх виступив настоятель храму митр. прот. Михаїл Левкович.

Опісля відбувся хресний хід довкола храму, а після цього читання акафіста чудотворній іконі Божій матері «Всецариця» на джерелі, що знаходиться на церковному подвір’ї, де й відбулось чудесне явлення Богоматері.

За матеріалами: “Офіційного сайту Львівсько-Сокальської Єпархії УПЦ КП”

“Офіційного сайту Тернопільсько-Теребовлянської єпархії УПЦ КП”

[nggallery id=46]