Архієрей

Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський АНТОНІЙ
(в миру Махота  Владислав    Васильович)

Народився 8 листопада 1966 року в селищі Слатіно,  Золочівського району,  Харківської області.

У 1983 р. закінчив середню школу  міста Суджи, Курської області, Російська  Федерація.

У 1983-1984 рр. навчався у Харківському технічному училищі № 10 за фахом  монтажника радіоапаратури.

З 1984 по 1991 рр. навчався у Харківському Політехнічному  Інституті.

1984-1986 рр. – служба в Армії.

27 травня 1991 р. рукоположений архиєпископом Житомирським і Овруцьким Іовом (Тивонюком) у Свято-Троїцькому храмі с. Троковичі Черняхівського благочиння у сан диякона,

а 29 травня того ж року – на священика. Призначений настоятелем храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Скурати, Малинського благочиння Житомирської єпархії.

22 квітня 1992 р. нагороджений набедреником.

У серпні 1992 р. призначений настоятелем храму св. вмч Дмитра м. Малина і благочинним Малинського округу Житомирської єпархії.

10 січня 1994 р. призначений членом єпархіальної ради при кафедрі керуючого Овруцько-Коростенською єпархією.

1 квітня 1993 р. нагороджений камилавкою і наперсним хрестом.

У березні 1994 року за станом здоров’я переїхав до Криму і був призначений архиєпископом Сімферопольським і Кримським Лазарем ключарем Свято-Троїцького кафедрального собору міста Сімферополя.

У 1995 р. перейшов до Київського Патріархату.

24 березня 1995 р. призначений настоятелем парафії святих Рівноапостольних князів Володимира і Ольги міста Сімферополя.

18 липня 1996 р. прийняв постриг у чернецтво з ім’ям Антоній на честь прп. Антонія Києво-Печерського.

21 липня 1996 р. хіротонізований на єпископа Сімферопольського і Кримського УПЦ Київського Патріархату.

29 жовтня 1997 р. призначається єпископом Хмельницьким і Кам’янець-Подільським, керуючим Хмельницькою єпархією.

23 січня 2004 р. за вагомий внесок в розбудову та зміцнення  УПЦ Київського Патріархату підноситься до сану архиєпископа

23 січня 2012 р з нагоди ювілеїв Святійшого Патріарха Філарета – 50-річчя архієрейської хіротонії та 45-ліття служіння на Київській кафедрі підноситься до сану митрополита
Удостоєний вищих церковних нагород: Ордену Святого Архистратига Божого Михаїла (1999 р.) та Ордену Юрія Переможця.

Удостоєний державною нагородою: Орден за заслуги ІІІ-ступені

Депутат Хмельницької обласної ради V-го скликання.