АРХІЄРЕЙСЬКА ВІЗИТАЦІЯ МИТРОПОЛИТА АНТОНІЯ В СЕЛО ОЛЕШИН

9 (22 н. ст.) травня 2017 року, на шосту седмицю після Пасхи Христової, в день Перенесення мощей Святителя Миколая Чудотворця, архієпископа Мир Лікійських, Високопреосвященніший Антоній, Митрополит Хмельницький і Кам’янец-Подільський, керуючий Хмельницькою єпархією УПЦ КП, з архіпастирським візитом прибув на Свято-Миколаївську парафію села Олешин, Хмельницького району.

Паства разом зі своїм настоятелем – митрофорним протоієреєм Василем Бериндою, обласним благочинним, з нетерпінням очікували візиту Митрополита, який є тут найбажанішим гостем завжди, а на храмове свято – особливо.

Його Високопреосвященство звершив чин Божественної Літургії, за якою разом з ним молилися священики Хмельницького району: вже згаданий настоятель Василь Беринда; протоієрей Михаїл Мартинюк, що прибув з сусіднього села Рідкодуби; ієрей Андрій Беринда, клірик цього ж храму; а також протоієрей Богдан Петрів, настоятель парафій УАПЦ сіл Грузевиця та Водички.

Владика Антоній в своїй проповіді згадав про святе життя покровителя громади Миколая Чудотворця, закликав вірян у своєму житті брати приклад від цього великого святого, привітав іменинників та побажав усім великих духовних звершень.

Після Літургії Митрополит в супроводі протоієрея Василя відвідав сусіднє село – Іванківці, де під керівництвом отця Василя вже на завершальному етапі тривають роботи з будівництва нового храму-каплиці. Особливістю будівлі те, що вона спроектована за зразками старовинної візантійської архітектури. На думку владики, святиня, в скорому часі стане прикрасою села, або може навіть і визначним місцем для паломників.