ГРОМАДА УПЦ КП ОСТАТОЧНО ВІДСТОЯЛА СВІЙ ПЕРЕХІД З УПЦ (МП)

1. UЯк повідомлялося раніше, 19 квітня 2017 року Господарський суд Хмельницької області своїм рішенням по справі №924/180/17, що стосувалася позову представників УПЦ Московського патріархату до Релігійної громади Святителя Миколая Чудотворця села Нестерівці Дунаєвецького району УПЦ Київського патріархату про усунення перешкод в користуванні, розпорядженні та володінні будівлею церкви шляхом виселення, відмовив повністю.

Нагадаємо, громада в 2016 році разом зі своїм настоятелем протоієреєм Петром Бабієм перейшла під юрисдикцію Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Після програного суду позивачі, не бажаючи розуміти засад законодавства України про пріоритетність свободи віросповідання та вільного вибору юрисдикційної належності, а також про Божу заповідь «Не судіть – щоб і вас не судили», не заспокоїлись і подали апеляцію в судову інстанцію, що в м. Рівне. 20 червня 2017 року апеляційний суд постановив попереднє рішення від 19 квітня залишити в силі; тепер воно вже є остаточним.

Це чи не єдиний випадок в історії міжконфесійних суперечок між УПЦ (МП) та УПЦ КП, коли проукраїнська церква здобула впевнену перемогу на всіх етапах судової тяганини, незважаючи на всі можливі і неможливі важелі впливу опонентами, в тому числі і величезні фінансові витрати на оплату престижних юристів, застосовані в ході цієї справи.